AO "Турбоатом" ընկերության գլխավոր տնօրենի հրավերով «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Մ.Վարդանյանը ս/թ փետրվարի 15-ին մասնակցել է այդ ընկերության 85-ամյակին նվիրված հոբելյանական միջոցառմանը
2019 թ.ի փետրվարի 14-ին Յարոսլավ Իմաստունի անվան Ազգային իրավաբանական համալսարանի ուսանողների պալատում տեղի ունեցավ «Տուրբոատոմ» ԲԸ 85-ամյակին նվիրված հանդիսավոր տոնակատարությունը՝ Ուկրաինայի նախագահի մասնակցությամբ:
Օտարերկրյա հյուրերերից բեմից շնորհավորանքի խոսքեր հղեցին «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Մովսես Վարդանյանը և «Եվրասիական էներգետիկ կորպորացիա» ԲԸ (Ղազախստան)՝ արտադրության զարգացման և ապահովման փոխնախագահ Բոգդան Նաբոկան:
«Թույլ տվեք Հայկական ԱԷԿ-ի և Հայաստանի Հանրապետության Էներգետիկայի նախարարության անունից շնորհավորել Ձեզ 85-ամյակի առիթով, - իր շնորհավորական խոսքում ասաց Մովսես Վարդանյանը: - Ինչպես կովկասցիներն են ասում, 85-ամյակը հենց այն տարիքն է, երբ ամեն ինչ գիտեք և ամեն ինչ կարող եք: Մեր համագործակցությունը սկսվել է դեռ 1969 թ.-ին, և մինչ օրս «Տուրբոատոմ»-ը մնում է ռազմավարական և հուսալի գործընկեր: Կարծում եմ, որ մենք ևս 30 տարի դեռ հաստատ աշխատելու ենք միասին»:
Մովսես Վարդանյանը նաև շնորհակալություն հայտնեց Վիկտոր Սուբբոտինին և «Տուրբոատոմ»-ի ողջ անձնակազմին՝ 2018 թ.-ին Հայկական ԱԷԿ-ում սարքավորման արդիականացման ընթացքում իրականացրած որակյալ աշխատանքի համար:
Տոնակատարության հանդիսավոր մասի ավարտին «Տուրբոատոմ»-ի գլխավոր տնօրեն Վիկտոր Սուբբոտինը երախտիքի խոսքեր ուղղեց բոլոր հյուրերին և ձեռնարկության գործընկերներին: «Մենք անկեղծ շնորհակալություն ենք հայտնում մեր բոլոր ընկերներին, որոնք եկել են ողջ աշխարհից՝ հեռավոր Ճապոնիայից, Հայաստանից, Ղազախստանից, Եվրոպայի երկրներից, եկել են մեր ուկրաինացի գործընկերները, որոնք մեր արտադրանքի հիմնական պատվիրատուներն են: Այս ամենը հանդիսանում է մեր անձնակազմի հենակետը », - ասաց նա:
Վիկտոր Սուբբոտինը վստահեցրեց, որ «Տուրբոատոմ»-ը մշտապես կմնա վստահելի գործընկեր՝ միշտ շարժվելով միայն առաջ՝ դեպի Ուկրաինայի զարգացում:
Հյուրերի ելույթների միջև ընկած ժամանակահատվածներում ներկաների համար երգում էին Ուկրաինայի վաստակավոր արտիստները և երաժշտական մրցույթների եզրափակիչ փուլ անցած մասնակիցները: Տոնական համերգը եզրափակեց ժամանակակից էստրադայի աստղ Օլգա Պոլյակովայի ելույթը:

По приглашению генерального директора AO «Турбоатом» 15 февраля 2019 года генеральный директор ЗАО «ААЭК» Мовсес Варданян принял участие в юбилейном мероприятии, посвященном 85-летию этой компании
14 февраля 2019 года во Дворце студентов Национального юридического университета им. Ярослава Мудрого состоялось торжественное празднование 85-летия АО "Турбоатом" с участием Президента Украины.
Из числа иностранных гостей слова поздравления со сцены выразили генеральный директор ЗАО "Армянская АЭС" Мовсес Варданян и вице-президент по развитию и обеспечению производства АО "Евроазиатский энергетическая корпорация" (Казахстан) Богдан Набока.
"От имени коллектива Армянской АЭС и Министерства энергетики Республики Армения позвольте поздравить вас с 85-летием, - сказал в своем поздравлении Мовсес Варданян. - Как говорят кавказцы, 85 лет - это как раз тот возраст, когда вы все знаете и можете. Наше сотрудничество началось еще в 1969 году и до сих пор "Турбоатом" остается стратегическим и надежным партнером. Думаю, что еще лет 30 мы точно будем работать вместе". Также, Мовсес Варданян поблагодарил Виктора Субботина и весь коллектив "Турбоатома" за качественную работу, выполненную во время модернизации оборудования на Армянской АЭС в 2018 году.
В конце торжественной части празднования генеральный директор "Турбоатома" Виктор Субботин выразил благодарность всем гостям и партнерам предприятия. "Мы искренне благодарим всех наших друзей, которые приехали со всего мира: из далекой Японии, из Армении, Казахстана, стран Европы, приехали наши украинские партнеры, которые являются основными заказчиками нашей продукции. Это все - точка опоры нашего коллектива", - сказал он. Виктор Субботин заверил, что "Турбоатом" всегда будет оставаться надежным партнером, двигаться всегда только вперед в развитии Украины.
Между выступлениями гостей для присутствующих пели заслуженные артисты Украины и финалисты музыкальных конкурсов. А завершило праздничный концерт выступление звезды современной эстрады - Ольги Поляковой.