AO "Турбоатом" ընկերության գլխավոր տնօրենի հրավերով «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Մ.Վարդանյանը ս/թ փետրվարի 15-ին մասնակցել է այդ ընկերության 85-ամյակին նվիրված հոբելյանական միջոցառմանը
2019 թ.ի փետրվարի 14-ին Յարոսլավ Իմաստունի անվան Ազգային իրավաբանական համալսարանի ուսանողների պալատում տեղի ունեցավ «Տուրբոատոմ» ԲԸ 85-ամյակին նվիրված հանդիսավոր տոնակատարությունը՝ Ուկրաինայի նախագահի մասնակցությամբ:
Օտարերկրյա հյուրերերից բեմից շնորհավորանքի խոսքեր հղեցին «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Մովսես Վարդանյանը և «Եվրասիական էներգետիկ կորպորացիա» ԲԸ (Ղազախստան)՝ արտադրության զարգացման և ապահովման փոխնախագահ Բոգդան Նաբոկան:
«Թույլ տվեք Հայկական ԱԷԿ-ի և Հայաստանի Հանրապետության Էներգետիկայի նախարարության անունից շնորհավորել Ձեզ 85-ամյակի առիթով, - իր շնորհավորական խոսքում ասաց Մովսես Վարդանյանը: - Ինչպես կովկասցիներն են ասում, 85-ամյակը հենց այն տարիքն է, երբ ամեն ինչ գիտեք և ամեն ինչ կարող եք: Մեր համագործակցությունը սկսվել է դեռ 1969 թ.-ին, և մինչ օրս «Տուրբոատոմ»-ը մնում է ռազմավարական և հուսալի գործընկեր: Կարծում եմ, որ մենք ևս 30 տարի դեռ հաստատ աշխատելու ենք միասին»:
Մովսես Վարդանյանը նաև շնորհակալություն հայտնեց Վիկտոր Սուբբոտինին և «Տուրբոատոմ»-ի ողջ անձնակազմին՝ 2018 թ.-ին Հայկական ԱԷԿ-ում սարքավորման արդիականացման ընթացքում իրականացրած որակյալ աշխատանքի համար:
Տոնակատարության հանդիսավոր մասի ավարտին «Տուրբոատոմ»-ի գլխավոր տնօրեն Վիկտոր Սուբբոտինը երախտիքի խոսքեր ուղղեց բոլոր հյուրերին և ձեռնարկության գործընկերներին: «Մենք անկեղծ շնորհակալություն ենք հայտնում մեր բոլոր ընկերներին, որոնք եկել են ողջ աշխարհից՝ հեռավոր Ճապոնիայից, Հայաստանից, Ղազախստանից, Եվրոպայի երկրներից, եկել են մեր ուկրաինացի գործընկերները, որոնք մեր արտադրանքի հիմնական պատվիրատուներն են: Այս ամենը հանդիսանում է մեր անձնակազմի հենակետը », - ասաց նա:
Վիկտոր Սուբբոտինը վստահեցրեց, որ «Տուրբոատոմ»-ը մշտապես կմնա վստահելի գործընկեր՝ միշտ շարժվելով միայն առաջ՝ դեպի Ուկրաինայի զարգացում:
Հյուրերի ելույթների միջև ընկած ժամանակահատվածներում ներկաների համար երգում էին Ուկրաինայի վաստակավոր արտիստները և երաժշտական մրցույթների եզրափակիչ փուլ անցած մասնակիցները: Տոնական համերգը եզրափակեց ժամանակակից էստրադայի աստղ Օլգա Պոլյակովայի ելույթը:

On invitation of the «Turboatom» JSC General Director on 15 February, 2019 the General Director of «HAEK» CJSC Movses Vardanyan participated in an event devoted to the 85th anniversary of that company
On February 14, 2019, at the Palace of Students of National Law University named after Yaroslav the Wise a solemn celebration of the 85th anniversary of "Turboatom" JSC took place with participation of the President of Ukraine.
From among the foreign guests, words of congratulations from the stage were expressed by the General Director of "HAEK" CJSC Movses Vardanyan and the Vice President for Development and Provision of Production of "Eurasia Energy Corporation" JSC (Kazakhstan) Bogdan Naboka.
"On behalf of the Armenian NPP team and the Ministry of Energy of the Republic of Armenia, I would like to congratulate you on the 85th anniversary, - Movses Vardanyan said in his greeting speech. - As Caucasians say, 85 years is just the age when you know everything and you can everything. Our cooperation began in 1969 and still "Turboatom" remains a strategic and reliable partner. I think that we will definitely work together for another 30 years". Also, Movses Vardanyan thanked Victor Subbotin and the whole team of "Turboatom" for a high-quality work performed during the equipment modernization at the Armenian NPP in 2018.
At the end of the ceremonial part of celebration, the General Director of "Turboatom" Victor Subbotin expressed gratitude to all the guests and partners of the enterprise. "We sincerely thank all our friends who came from all over the world: from the faraway Japan, from Armenia, Kazakhstan, European countries, our Ukrainian partners are here, who are the main customers of our products. It's all - the support point of our team ", - he said. Victor Subbotin assured that "Turboatom" would always remain a reliable partner, which will always move forward, towards the development of the Ukraine.
Honored artists of the Ukraine and finalists of musical contests sang between the speeches of the guests for the audience. The Concert was concluded by the performance of the star of modern stage - Olga Polyakova.