Նախարար Սուրեն Պապիկյանն անցկացրել է էներգետիկ ոլորտում իրականացվող ծրագրերի կառավարման խորհրդի նիստ
Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյան/ Suren Papikyanի գլխավարությամբ այսօր տեղի է ունեցել օտարերկրյա պետությունների և միջազգային վարկատու կազմակերպությունների կողմից ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության համակարգին տրամադրված վարկային ու դրամաշնորհային միջոցների հաշվին իրականացվող ծրագրերի կառավարման խորհրդի նիստ, որին մասնակցել են նախարարության ոլորտային պատասխանատուներ, ինչպես նաև համակարգի մի շարք ընկերությունների ղեկավարներ։
Նիստի ընթացքում քննարկվել են ՀԱԷԿ-ի երկրորդ էներգաբլոկի շահագործման ժամկետի երկարաձգման ծրագրի շրջանակներում իրականացվելիք անվտանգության միջոցառումներին, սարքավորումների արդիականացմանն ու մրցութային գործընթացներին վերաբերող հարցեր։
Օրակարգային հարցերի թվում համակարգի ընկերությունների ղեկավարների կողմից ներկայացվել են այս տարվա առաջին եռամսյակում իրականացված աշխատանքները։
Նախարար Սուրեն Պապիկյանը կարևորել է նախատեսված միջոցառումները բարձր մակարդակով իրականացնելու անհրաժեշտությունը, միաժամանակ հորդորել խորհրդի անդամներին հետագա աշխատանքներում լինել առավել հետևողական՝ վերհանված թերություններն ու բացթողումները շտկելու և բացառելու ուղղությամբ։

Министр Сурен Папикян провел заседание Совета по управлению программами, осуществляемыми в области энергетики
Сегодня во главе с министром территориального управления и инфраструктур Суреном Папикяном состоялось заседание Совета по управлению программами, осуществляемыми за счет кредитных и грантовых средств, предоставленных зарубежными государствами и международными кредитными организациями системе Министерства территориального управления и инфраструктур РА. В заседании приняли участие ответственные лица в отрасли из министерства, а также руководители ряда компаний данной отрасли.
В ходе заседания обсуждались вопросы, связанные с мероприятиями по повышению безопасности, модернизацией оборудования и тендерными процессами, осуществляемыми в рамках программы продления срока эксплуатации энергоблока № 2 ААЭС.
Среди вопросов повестки дня руководителями компаний отрасли были представлены работы, выполненные в первом квартале текущего года.
Министр Сурен Папикян подчеркнул важность выполнения предусмотренных мероприятий на высоком уровне, в то же время призвал членов Совета быть более последовательными в деле устранения выявленных недостатков и упущений и их исключения в дальнейшем.