40 ՏԱՐԻ՝ Ի ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅՈՒՆ ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԱԷԿ-Ի
Հայաստանի Հանրապետության Ոստիկանության զորքերի թիվ 1043 զորամասը կազմավորվել է Հայկական ատոմային էլեկտրակայանի՝ որպես հատուկ նշանակության օբյեկտի պաշտպանության և պահպանության նպատակով: Արդեն 40 տարի զորամասը մեծ պատասխանատվությամբ և նվիրումով կատարում է իր առջև դրված խնդիրները և մեկ անգամ չէ, որ ցուցաբերել է իր անձնակազմի բարձր պատրաստվածությունն ու գիտելիքների անհրաժեշտ իմացությունը գործառութային պարտականությունների կատարման բարդ ու մշտական զգոնություն պահանջող գործում:
Ս/թ հունիսի 25-ին հանդիսավորությամբ նշվեց զորամասի կազմավորման 40-ամյա տարելիցը: Միջոցառմանը ներկա էին Հայաստանի Հանրապետության Ոստիկանության զորքերի հրամանատար, ոստիկանության պետի տեղակալ Հ. Բաբայանը, Ոստիկանության զորքերի հրամանատարի տեղակալները, «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրենի տեղակալ-ֆիզիկական պաշտպանության և ռեժիմի գծով տնօրեն Ա. Սարոյանը:
Բացման խոսքին և շնորհավորական ուղերձներին հաջորդեց պարգևատրման արարողությունը. ՀՀ ոստիկանապետ Վ. Ղազարյանի, ՀՀ Ոստիկանության զորքերի հրամանատար Հ. Բաբայանի, թիվ 1043 զորամասի հրամանատար Ա. Ուդումյանի և «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Է. Մարտիրոսյանի հրամանագրերով զորամասի մի շարք ծառայողների շնորհվեցին հուշամեդալներ և պատվոգրեր՝ գերազանց ծառայության համար:
Շնորհավորում ենք թիվ 1043 զորամասի ողջ անձնակազմին՝ ի դեմս հրամանատար Ա. Ուդումյանի, և մաղթում խաղաղ ու անվտանգ ծառայություն:

40 ЛЕТ НА ЗАЩИТЕ АРМЯНСКОЙ АЭС
Войсковая часть № 1043 полицейских войск Республики Армения была сформирована с целью защиты и охраны Армянской атомной электростанции, как объекта специального назначения. Уже 40 лет войсковая часть с большой ответственностью и приверженностью выполняет поставленные перед собой задачи и не раз проявляла высокий уровень готовности и необходимых знаний в сложном и требующем постоянной бдительности деле выполнения функциональных обязанностей.
25 июня 2021г. торжественно отмечалась 40-летняя годовщина формирования войсковой части. На мероприятии присутствовали командир полицейских войск Республики Армения, заместитель начальника полиции А. Бабаян, заместители командира полицейских войск, заместитель генерального директора ЗАО «ААЭК» - директор по физической защите и режиму А. Сароян.
После вступительного слова и поздравительных посланий состоялась церемония награждения: по указам начальника полиции РА В. Казаряна, командира полицейских войск РА А. Бабаяна, командира войсковой части № 1043 А. Удумяна и генерального директора ЗАО «ААЭК» Э. Мартиросяна ряду служащих войсковой части были присуждены памятные медали и почетные грамоты за отличную службу.
Поздравляем весь персонал войсковой части № 1043 в лице командира А. Удумяна и желаем мирной и безопасной службы.