40 ՏԱՐԻ՝ Ի ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅՈՒՆ ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԱԷԿ-Ի
Հայաստանի Հանրապետության Ոստիկանության զորքերի թիվ 1043 զորամասը կազմավորվել է Հայկական ատոմային էլեկտրակայանի՝ որպես հատուկ նշանակության օբյեկտի պաշտպանության և պահպանության նպատակով: Արդեն 40 տարի զորամասը մեծ պատասխանատվությամբ և նվիրումով կատարում է իր առջև դրված խնդիրները և մեկ անգամ չէ, որ ցուցաբերել է իր անձնակազմի բարձր պատրաստվածությունն ու գիտելիքների անհրաժեշտ իմացությունը գործառութային պարտականությունների կատարման բարդ ու մշտական զգոնություն պահանջող գործում:
Ս/թ հունիսի 25-ին հանդիսավորությամբ նշվեց զորամասի կազմավորման 40-ամյա տարելիցը: Միջոցառմանը ներկա էին Հայաստանի Հանրապետության Ոստիկանության զորքերի հրամանատար, ոստիկանության պետի տեղակալ Հ. Բաբայանը, Ոստիկանության զորքերի հրամանատարի տեղակալները, «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրենի տեղակալ-ֆիզիկական պաշտպանության և ռեժիմի գծով տնօրեն Ա. Սարոյանը:
Բացման խոսքին և շնորհավորական ուղերձներին հաջորդեց պարգևատրման արարողությունը. ՀՀ ոստիկանապետ Վ. Ղազարյանի, ՀՀ Ոստիկանության զորքերի հրամանատար Հ. Բաբայանի, թիվ 1043 զորամասի հրամանատար Ա. Ուդումյանի և «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Է. Մարտիրոսյանի հրամանագրերով զորամասի մի շարք ծառայողների շնորհվեցին հուշամեդալներ և պատվոգրեր՝ գերազանց ծառայության համար:
Շնորհավորում ենք թիվ 1043 զորամասի ողջ անձնակազմին՝ ի դեմս հրամանատար Ա. Ուդումյանի, և մաղթում խաղաղ ու անվտանգ ծառայություն:

40 YEARS ON THE PROTECTION OF THE ARMENIAN NPP
The military unit 1043 of the Police Troops of the Republic of Armenia was established with the aim of ensuring protection and security of the Armenian Nuclear Power Plant as a special purpose facility. It is 40 years since the military unit has been fulfilling with great responsibility and commitment the objectives set, and more than once they have demonstrated a high-level preparedness and possession of necessary skills of their staff when performing complicated functional duties that require a constant vigilance.
This year on June 25th a solemn ceremony marking the 40th anniversary of the military unit formation was held. The ceremony was attended by H. Babayan, the commander of the RA Police Troops - Deputy Police Chief, by the deputies of the Police Troops Commander, by A. Saroyan, the «HAEK» CJSC Deputy Director General – Director on Physical Protection and Security.
The opening speech and congratulatory messages were followed by the awarding ceremony: by the decrees of V. Ghazaryan, the RA Police Chief, H. Babayan, the commander of the RA Police Troops, A. Udumyan, the 1043 military unit commander and E. Martirosyan, «HAEK» CJSC Director General a number of military unit servicemen were awarded commemorative medals and certificates of merit for the distinguished service.
We congratulate the whole staff of military unit 1043 in the person of their commander A. Udumyan and wish them a safe and secure service.