ԱՇԽԱՏԱՆՔԱՅԻՆ ՀԱՆԴԻՊՈՒՄ ООО НПП «ЭКРА» ԸՆԿԵՐՈՒԹՅՈՒՆՈՒՄ
Ս/թ սեպտեմբերի 14-ից 16-ը աշխատանքային այցով Չուվաշիայի Հանրապետությունում գտնվող ООО НПП «ЭКРА» ընկերություն էին գործուղվել «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Էդուարդ Մարտիրոսյանը և գլխավոր տնօրենի խորհրդական Գերա Սևիկյանը:
Գործուղման ընթացքում ՀԱԷԿ-ի ղեկավարներն այցելել են ООО НПП «ЭКРА»-ի արտադրական ստորաբաժանումներ և տեղում ծանոթացել կազմակերպության արտադրանքին: Այնուհետև ղեկավար անձնակազմի հետ կայացած ամփոփիչ խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են ՀԱԷԿ-ի համար հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր:
ООО НПП «ЭКРА» ընկերության գլխավոր տնօրեն Կոնստանտին Դոնին տեղեկացրել է, որ ընկերությունը ծրագրում է ընդլայնել հայաստանյան պաշտոնական ներկայացուցիչ ООО «ЭКРА Кавказ»-ի գործունեության շրջանակները՝ ընդհուպ մինչև արտադրության ծավալների մեծացում, ինչն, անշուշտ, դրական ազդեցություն կունենա համագործակցության հետագա զարգացման առումով:

РАБОЧАЯ ВСТРЕЧА В КОМПАНИИ ООО НПП «ЭКРА»
С 14 по 16 сентября 2022г. генеральный директор ЗАО «ААЭС» Эдуард Мартиросян и советник генерального директора Гера Севикян находились с рабочим визитом в компании ООО НПП «ЭКРА» в Республике Чувашия.
В ходе командировки руководители ААЭС посетили производственные подразделения ООО НПП «ЭКРА» и на месте ознакомились с продукцией организации. Затем на заключительном совещании с руководящим персоналом был обсужден ряд вопросов, представляющих интерес для ААЭС.
Генеральный директор компании ООО НПП " ЭКРА " Константин Дони сообщил, что компания планирует расширить сферу деятельности официального представительства в Армении ООО " ЭКРА Кавказ" вплоть до увеличения объемов производства, что, безусловно, даст положительный эффект с точки зрения дальнейшего развития сотрудничества.