Ատոմաբանների երեխաները Սևանում մասնակցեցին «Հայաստանյան ներառական օրեր» միջոցառմանը
«Ռոսատոմ Արևելյան Եվրոպա» ՍՊԸ հրավերով ՀԱԷԿ-ի աշխատակիցներն իրենց երեխաների հետ միասին մասնակցել են «Հայաստանյան ներառական օրերին»:
Սևանա լճի ափին՝ Արտանիշի ճամբարում, անցկացվել են ցամաքային և ջրային սպորտային մրցումներ՝ առողջական սահմանափակ հնարավորություններով երիտասարդների մասնակցությամբ:
Աշխատակիցների երեխաները աշխատում էին ներառական թիմերով և նավային ներառական անձնակազմով:
Միջոցառումն ապահովել էր բոլոր պայմանները ներառման ճիշտ կազմակերպման ու թաքնված տաղանդների և ունակությունների բացահայտման, ինչպես նաև սեփական փորձի փոխանակման միջոցով մասնակիցների արժեհամակարգի վերագնահատման համար:
Ժամանակակից աշխարհի համար ներառումը հանդիսանում է հասարակական բարօրության ցուցանիշ: Արդյունավետ ներառական փոխազդեցության նպատակն է սկիզբ դնել դրական վերափոխությանը:
Ատոմաբանների երեխաները տեսան հաշմանդամություն ունեցող մարդկանց եզակի ունակությունները և հասկացան դրանց արժեքն ու կարևորությունը հասարակության համար:
ՀԱԷԿ-ը արտադրում է էներգիա: ՀԱԷԿ-ի համար շատ կարևոր և հարազատ են այն նախագծերը, որոնք ունակ են ստեղծելու ամենաարժեքավոր ջերմությունը՝ կյանքի ջերմությունը:

Дети атомщиков приняли участие в мероприятии «Дни инклюзии в Армении» на Севане
По приглашению ООО Росатом Восточная Европа, сотрудники ААЭС и их дети приняли участие в Днях инклюзии в Армении.
На побережье озера Севан, на территории лагеря в Артанише прошли спортивные соревнования на берегу и на воде с участием молодежи с ограниченными возможностями по здоровью.
Дети сотрудников работали в инклюзивной команде и инклюзивном экипаже на воде.
На мероприятии были созданы все условия для организации правильной инклюзии и для развития скрытых талантов и способностей, переосмысления ценностных установок всех участников путем взаимодействия и передачи личного опыта.
Для современного мира инклюзия является маркером благополучия общества. Цель эффективного инклюзивного взаимодействия - это начало позитивной трансформации.
Дети атомщиков увидели уникальные способности людей с инвалидностью и осознали их ценность и важность для обществ.
ААЭС вырабатывает энергию. Для ААЭС крайне важны и близки проекты, которые способны создавать самую ценную энергию - энергию жизни"