Ատոմային էներգիայի միջազգային գործակալության տնօրենը տեղեկացվել է Բաքվի` ատոմակայանին հարվածելու հայտարարության մասին
Հուլիսի 17-ին Վիեննայի միջազգային կազմակերպություններում ՀՀ մշտական ներկայացուցիչ, դեսպան Արմեն Պապիկյանը հանդիպեց Ատոմային էներգիայի միջազգային գործակալության (ԱԷՄԳ) գլխավոր տնօրեն Ռաֆայել Մարիանո Գրոսսիին։
Հանդիպման նպատակն էր ԱԷՄԳ գլխավոր տնօրենին ներկայացնել հուլիսի 12-ից ի վեր Հայաստանի դեմ Ադրբեջանի սանձազերծած ռազմական գործողությունների արդյունքում ստեղծված իրավիճակը և այդ համատեքստում պաշտոնական Բաքվի կողմից հնչող ծայրահեղ վտանգավոր սպառնալիքները և հայտարարությունները։
Մասնավորապես, ատոմակայանի թիրախավորման վերաբերյալ Ադրբեջանի դատապարտելի հայտարարությունը, որը ոչ այլ ինչ է, քան պետական ահաբեկչության բացահայտ դրսևորում։

IAEA Director briefed on Baku's threat to strike at Armenian nuclear power plant
On July 17, Permanent Representative of Armenia to International Organisations in Vienna, Ambassador Armen Papikyan had a meeting with Director General of the International Atomic Energy Agency (IAEA) Rafael Mariano Grossi.
The aim of the meeting was to brief the Director General on the situation resulting from military offensive against Armenia launched by Azerbaijan on July 12, and extremely perilous threats and statements made in this context by official Baku.
In particular, the Azerbaijan’s reprehensible statement of targeting the Armenian NPP is a clear case of manifestation of state terrorism.