ՀԱԷԿ-Ի ՖՈՒՏԲՈԼԱՅԻՆ ԹԻՄԸ ՀԱՂԹԵԼ Է ԿԻՍԱԵԶՐԱՓԱԿԻՉ ՓՈՒԼՈՒՄ
Սույն թվականի հուլիսի 19-ին Արմավիր քաղաքի թիվ 1 մարզադպրոցում կայացել է ՀՀ Արմավիրի մարզի պետական և տեղական ինքնակառավարման մարմինների աշխատակիցների միջև անցկացվող Ֆուտզալի առաջնության մարզային մրցումների 1/2 կիսաեզրափակիչ խաղը: Այս փուլում մրցել են «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ և «ՀԷՑ» ՓԲԸ ֆուտբոլային թիմերը: Մեր թիմին երկրպագելու և ոգեշնչելու նպատակով հանդիպմանը ներկա են եղել Հայկական ԱԷԿ-ի ներկայացուցիչները:
Հետաքրքիր և գերլարված պայքարում ՀԱԷԿ-ի թիմը փայլուն արդյունք է ցուցաբերել. կասեցնելով ամենաանհավանական հարվածները՝ թիմի դարպասապահն ապահովել է մեր թիմի հաղթանակը՝ 1:0 հաշվով:
Մինչ այդ ս/թ հուլիսի 15-ին կայացած 1/4 կիսաեզրափակչում ՀԱԷԿ-ի թիմը 12:1 հաշվով հաղթանակ էր գրանցել ՀՀ ՆԳՆ Ոստիկանության Արմավիրի մարզային վարչության թիմի հետ խաղում:
Եզրափակիչ խաղը տեղի կունենա 2023 թվականի հուլիսի 21-ին, որի ընթացքում ՀԱԷԿ-ի ֆուտբոլային թիմը մրցելու է Հայաստանում տեղակայված ռուսական սահմանապահ զորամասի թիմի հետ:

ФУТБОЛЬНАЯ КОМАНДА ААЭС ПОБЕДИЛА В ПОЛУФИНАЛЕ
19 июля 2023г. в спортивной школе №1 города Армавир состоялся 1/2 полуфинального матча региональных соревнований первенства Футзала между работниками государственных органов и органов местного самоуправления Армавирской области. В этом туре соревновались футбольные команды ЗАО «ААЭК» и ЗАО «Электрические сети Армении». На встрече присутствовали представители Армянской АЭС, чтобы подбодрить и вдохновить нашу команду.
В интересной и сверхнапряженной борьбе команда ААЭС показала блестящий результат. Останавливая самые невероятные броски, голкипер команды обеспечил победу нашей команды со счетом 1:0.
Перед этим в 1/4 полуфинала, состоявшемся 15 июля, команда ААЭС выиграла со счетом 12:1 в матче против Армавирского областного управления полиции МВД РА.
Финальный матч состоится 21 июля 2023 года, в ходе которого футбольная команда ААЭС сразится с командой Российской пограничной воинской части на территории Республики Армения.