ՀԱԷԿ-Ի ՖՈՒՏԲՈԼԱՅԻՆ ԹԻՄԸ ՀԱՂԹԵԼ Է ԿԻՍԱԵԶՐԱՓԱԿԻՉ ՓՈՒԼՈՒՄ
Սույն թվականի հուլիսի 19-ին Արմավիր քաղաքի թիվ 1 մարզադպրոցում կայացել է ՀՀ Արմավիրի մարզի պետական և տեղական ինքնակառավարման մարմինների աշխատակիցների միջև անցկացվող Ֆուտզալի առաջնության մարզային մրցումների 1/2 կիսաեզրափակիչ խաղը: Այս փուլում մրցել են «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ և «ՀԷՑ» ՓԲԸ ֆուտբոլային թիմերը: Մեր թիմին երկրպագելու և ոգեշնչելու նպատակով հանդիպմանը ներկա են եղել Հայկական ԱԷԿ-ի ներկայացուցիչները:
Հետաքրքիր և գերլարված պայքարում ՀԱԷԿ-ի թիմը փայլուն արդյունք է ցուցաբերել. կասեցնելով ամենաանհավանական հարվածները՝ թիմի դարպասապահն ապահովել է մեր թիմի հաղթանակը՝ 1:0 հաշվով:
Մինչ այդ ս/թ հուլիսի 15-ին կայացած 1/4 կիսաեզրափակչում ՀԱԷԿ-ի թիմը 12:1 հաշվով հաղթանակ էր գրանցել ՀՀ ՆԳՆ Ոստիկանության Արմավիրի մարզային վարչության թիմի հետ խաղում:
Եզրափակիչ խաղը տեղի կունենա 2023 թվականի հուլիսի 21-ին, որի ընթացքում ՀԱԷԿ-ի ֆուտբոլային թիմը մրցելու է Հայաստանում տեղակայված ռուսական սահմանապահ զորամասի թիմի հետ:

On July 19, 2023 in the sports school No. 1 of the city of Armavir, the 1/2 semi-final match of the Football Hall regional championship competitions between employees of the Armavir Marz state bodies and local authorities took place. The football teams of the HAEK CJSC and Electric Networks of Armenia CJSC competed in this round. The match was attended by representatives of the Armenian NPP to cheer and inspire our team.
In an interesting and super-tense fight, the ANPP team showed a brilliant result. Stopping the most incredible shots, the goalkeeper of the team ensured the victory of our team with a score of 1:0.
Before that, in the 1/4 semi-final, held on July 15, the ANPP team won with a score of 12:1 in the match against the Armavir Regional Police Department of the RA MIA.
The final match will take place on July 21, 2023, during which the ANPP football team will compete with the team of the Russian Border Military Unit on the territory of the Republic of Armenia.