ՀԱԷԿ-ՈՒՄ ԱՆՑԿԱՑՎԵՑ 2024Թ. ՇԱԽՄԱՏԻ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅՈՒՆԸ
Ս/թ փետրվարի 19-ից մարտի 4-ը ՀԱԷԿ-ում անցկացվեց 2024 թվականի շախմատի անհատական ամենամյա առաջնությունը: Այն կազմակերպվել էր «Հայկական ատոմային էլեկտրակայան» արհեստակցական կազմակերպության նախագահ Յու. Դոլինյանի և մշակութային ու մարզական միջոցառումների կազմակերպիչ Յու. Հովհաննիսյանի նախաձեռնությամբ:
Ստորաբաժանումների 11 մասնակիցներից առաջին տեղը զբաղեցրեց Մետաղների արատորոշման բաժնի ավագ վարպետ Ն. Ազիզյանը, երկրորդ տեղը՝ Ջերմամատակարարման և ստորգետնյա հաղորդակցությունների արտադրամասի պետի տեղակալ Ա. Հայրապետյանը, իսկ երրորդ տեղը՝ Տուրբինային արտադրամասի ճարտարագետ Ա. Կոստանյանը:
Հաղթող մասնակիցները գլխավոր տնօրեն Է. Մարտիրոսյանի կողմից պարգևատրվեցին մեդալներով, պատվոգրերով և հուշանվերներով:

НА ААЭС СОСТОЯЛСЯ ЧЕМПИОНАТ ПО ШАХМАТАМ 2024 ГОДА
С 19 февраля по 4 марта 2024 года на Армянской атомной электростанции прошел Eжегодный индивидуальный чемпионат по шахматам 2024 года. Он был организован по инициативе председателя профсоюзной организации "Армянская атомная электростанция" Ю. Долиняна и организатора культурных и спортивных мероприятий Ю. Ованнисяна.
Первое место среди 11 участников из различных подразделений занял старший мастер Отдела дефектоскопии металлов Н. Азизян, второе место - заместитель начальника Цеха теплоснабжения и подземных коммуникаций А. Айрапетян, а третье место занял инженер Турбинного цеха А. Костанян.
Победившие участники были награждены медалями, грамотами и памятными подарками генеральным директором Э. Мартиросяном.