ՀԱԷԿ-ՈՒՄ ԱՆՑԿԱՑՎԵԼ Է ՔԱՂԱՔԱՑԻԱԿԱՆ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՕԲՅԵԿՏԱՅԻՆ ՎԱՐԺԱՆՔ
Քաղաքացիական պաշտպանության համաշխարհային օրվա կապակցությամբ սույն թվականի մարտի 1-ին ՀԱԷԿ-ում անցկացվել է «Հակառակորդի հանկարծակի հարձակման դեպքում «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ անձնակազմի ազդարարումը և պատսպարման կազմակերպումը» թեմայով օբյեկտային վարժանք։ Վարժանքը, որն անցկացվել է քաղաքացիական պաշտպանության բնագավառում անձնակազմի հմտությունները կատարելագործելու նպատակով, ղեկավարել է «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ քաղաքացիական պաշտպանության պետը՝ «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Է. Մարտիրոսյանը։
Վարժանքի պլանով նախատեսված միջոցառումների իրականացումից և արդյունքների ամփոփումից հետո մշակվել է միջոցառումների պլան:
Քաղաքացիական պաշտպանության համաշխարհային օրվա կապակցությամբ Է. Մարտիրոսյանը շնորհակալություն է հայտնել «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ մի շարք աշխատակիցների՝ քաղաքացիական պաշտպանության նախապատրաստական միջոցառումների ապահովման ուղղությամբ բարձր մասնագիտական պատրաստվածությամբ և պատասխանատվությամբ կատարած բարեխիղճ, օրինակելի և արդյունավետ աշխատանքի համար։

ОБЪЕКТНЫЕ УЧЕНИЯ ПО ГРАЖДАНСКОЙ ОБОРОНЕ
По случаю Всемирного дня гражданской обороны 1 марта 2024г. на ААЭС были проведены объектные учения на тему Оповещение персонала ЗАО "ААЭК" и организация укрытия в случае внезапного нападения противника. Тренировкой, проведенной с целью повышения квалификации персонала в области гражданской обороны, руководил начальник гражданской обороны ЗАО "ААЭК", генеральный директор ЗАО "ААЭК" Э. Мартиросян.
После реализации мероприятий, предусмотренных планом учений, и подведения итогов был разработан план мероприятий.
По случаю Всемирного Дня гражданской обороны Э. Мартиросян поблагодарил ряд сотрудников ЗАО "ААЭК" за добросовестную, образцовую и эффективную работу, проделанную с высокой профессиональной подготовкой и ответственностью, направленную на реализацию мероприятий по подготовке к гражданской обороне.