«ՀԱԷԿ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Մ.Վարդանյանը մասնակցել է էներգետիկ ոլորտում իրականացվող ծրագրերի կառավարման խորհրդի հերթական նիստին
Ս/թ հոկտեմբերի 18-ին տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել էներգետիկ ոլորտում իրականացվող ծրագրերի կառավարման խորհրդի հերթական նիստը։
Օրակարգային հարցերի թվում ներկայացվել և քննարկվել են վարկային և դրամաշնորհային ծրագրերի 2019թ․ պետական բյուջեով նախատեսված միջոցառումների ինն ամսվա բյուջեների կատարման մասին հաշվետվությունները։
Ընթացիկ խնդիրները կարգավորելու և աշխատանքները սահմանված ժամանակացույցին համապատասխան իրականացնելու նպատակով տրվել են համապատասխան հանձնարարականներ։

Генеральный директор ЗАО “ААЭК” М. Варданян принял участие в очередном заседании Совета по управлению программами, реализуемыми в энергетической области.
18-го октября настоящего года под руководством Сурена Папикяна – министра территориального управления и инфраструктур РА, состоялось очередное заседание Совета по управлению программами, реализуемыми в энергетической области.
В числе вопросов повестки дня были представлены и рассмотрены отчеты об исполнении бюджетов за девять месяцев проведения мероприятий, предусмотренных государственным бюджетом 2019 г. для кредитных и грантовых программ.
С целью регулирования текущих вопросов и выполнения работ в соответствии с установленным графиком были даны соответствующие поручения.