ՀԱՆԴԻՍԱՎՈՐ ՄԻՋՈՑԱՌՈՒՄ՝ ՄԱՍՆԱԳԻՏԱԿԱՆ ՏՈՆԻ ԱՌԹԻՎ
2023 թվականի դեկտմբերի 22-ին ՀՀ Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությունում (ՏԿԵՆ) Էներգետիկի մասնագիտական տոնին նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը, ի դեմս «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Էդուարդ Մարտիրոսյանի, մասնակցել են նաև ՀԱԷԿ-ի ղեկավար կազմի ներկայացուցիչները:
Իր շնորհավորական ուղերձում ՏԿԵ նախարար Գնել Սանոսյանը կարևորել է համակարգի կայուն և արդյունավետ գործունեությունը, որն, ինչ խոսք, ամենօրյա նվիրված թիմային աշխատանքի արգասիք է: Գ. Սանոսյանն ընդգծել է՝ ձեռքբերումներն իհարկե ակնհայտ են, այնուամենայնիվ համակարգն ունի մշտական և հետևողական արդիականացման կարիք. առջևում կարևոր ու նշանակալի նոր ծրագրեր ու նպատակներ կան, որոնց հաջող իրագործմանը պետք է ուղղել համատեղ բոլոր ջանքերն ու մասնագիտական հմտությունները:
Միջոցառման ավարտին, ի թիվս ոլորտի մի շարք ներկայացուցիչների, Հայաստանի Հանրապետության Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության շնորհակալագրով պարգևատրվել են «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրենի առաջին տեղակալ-ՀԱԷԿ-ի տնօրեն Մովսես Վարդանյանը, գլխավոր ճարտարագետի տեղակալ շահագործման գծով Գագիկ Խլղաթյանը, գլխավոր ճարտարագետի տեղակալ անվտանգության գծով Վովիկ Աթոյանը, Ռեակտորային արտադրամասի պետ Ավետիք Արսենյանը և Միջուկային անվտանգության և հուսալիության բաժնի պետ Սոս Սարգսյանը։

ТОРЖЕСТВЕННОЕ МЕРОПРИЯТИЕ ПО СЛУЧАЮ ПРОФЕССИОНАЛЬНОГО ПРАЗДНИКА
22 декабря 2023 года в Министерстве территориального управления и инфраструктур РА (МТУИ) в торжественном мероприятии, посвященном профессиональному празднику энергетика, приняли участие главный директор ЗАО «ААЭК» Эдуард Мартиросян, а также представители руководящего состава ААЭС.
В своем поздравительном послании министр ТУИ Гнел Саносян отметил важность стабильной и эффективной работы системы, что, безусловно, является результатом ежедневной успешной командной работы. Саносян подчеркнул, что достижения, конечно, очевидны, тем не менее, система нуждается в постоянной и последовательной модернизации: впереди важные и значимые новые программы и цели, на успешную реализацию которых необходимо направить все совместные усилия и профессиональные навыки.
В конце мероприятия, в числе ряда представителей отрасли, благодарственным письмом Министерства территориального управления и инфраструктур Республики Армения были награждены Первый заместитель Генерального директора ЗАО «ААЭК» - Директор ААЭС Мовсес Варданян, заместитель Главного инженера по эксплуатации Гагик Хлгатян, заместитель Главного инженера по безопасности Вовик Атоян, Начальник Реакторного цеха Аветик Арсенян и Начальник Отдела ядерной безопасности и надежности Сос Саргсян.