ՀԱՆԴԻՍԱՎՈՐ ՄԻՋՈՑԱՌՈՒՄ՝ ՄԱՍՆԱԳԻՏԱԿԱՆ ՏՈՆԻ ԱՌԹԻՎ
2023 թվականի դեկտմբերի 22-ին ՀՀ Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությունում (ՏԿԵՆ) Էներգետիկի մասնագիտական տոնին նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը, ի դեմս «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Էդուարդ Մարտիրոսյանի, մասնակցել են նաև ՀԱԷԿ-ի ղեկավար կազմի ներկայացուցիչները:
Իր շնորհավորական ուղերձում ՏԿԵ նախարար Գնել Սանոսյանը կարևորել է համակարգի կայուն և արդյունավետ գործունեությունը, որն, ինչ խոսք, ամենօրյա նվիրված թիմային աշխատանքի արգասիք է: Գ. Սանոսյանն ընդգծել է՝ ձեռքբերումներն իհարկե ակնհայտ են, այնուամենայնիվ համակարգն ունի մշտական և հետևողական արդիականացման կարիք. առջևում կարևոր ու նշանակալի նոր ծրագրեր ու նպատակներ կան, որոնց հաջող իրագործմանը պետք է ուղղել համատեղ բոլոր ջանքերն ու մասնագիտական հմտությունները:
Միջոցառման ավարտին, ի թիվս ոլորտի մի շարք ներկայացուցիչների, Հայաստանի Հանրապետության Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության շնորհակալագրով պարգևատրվել են «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրենի առաջին տեղակալ-ՀԱԷԿ-ի տնօրեն Մովսես Վարդանյանը, գլխավոր ճարտարագետի տեղակալ շահագործման գծով Գագիկ Խլղաթյանը, գլխավոր ճարտարագետի տեղակալ անվտանգության գծով Վովիկ Աթոյանը, Ռեակտորային արտադրամասի պետ Ավետիք Արսենյանը և Միջուկային անվտանգության և հուսալիության բաժնի պետ Սոս Սարգսյանը։

OFFICIAL CEREMONY ON THE OCCASION OF THE PROFESSIONAL HOLIDAY
On December 22, 2023, at the Ministry of Territorial Administration and Infrastructures of the Republic of Armenia (MTAI), Eduard Martirosyan, General Director of the HAEK CJSC, as well as the representatives of the HAEK management, took part in a ceremony dedicated to the professional holiday of the power engineer.
In his congratulatory message, the Minister of TAI Gnel Sanosyan highlighted the importance of stable and efficient operation of the system, which, of course, is the result of daily successful teamwork. Sanosyan stressed that the achievements are, of course, obvious, nevertheless, the system needs constant and consistent modernization: important and significant new programs and goals are ahead, for the successful implementation of which all joint efforts and professional skills should be applied.
At the end of the event, among a number of industry representatives, a letter of gratitude of the Ministry of Territorial Administration and Infrastructures of the Republic of Armenia was awarded to the First Deputy General Director of HAEK CJSC - Director of ANPP Movses Vardanyan, Deputy Chief Engineer on Operation Gagik Khlgatyan, Deputy Chief Engineer on Safety Vovik Atoyan, Head of the Reactor Department Avetik Arsenyan and Head of the Nuclear Safety and Reliability Department Sos Sargsyan.