Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդես է եկել որպես «More for Metsamor» նախագծի առաջին բանախոս
Դեկտեմբերի 19-ին Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է Մեծամորի թիվ 2 ավագ դպրոցի աշակերտների հետ։ Հանդիպումը կազմակերպվել է «More for Metsamor» նախագծի շրջանակում` «Ռոսատոմ» պետկորպորացիայի նախաձեռնությամբ։ Նախագծի հիմնական գաղափարն է-Մեծամորի աշակերտների համար հասանելի դարձնել ժամանակակից կրթական ձևաչափերն ու դպրոցն ամբողջ քաղաքի համար դարձնել «կրթական կենտրոն»։
Հանդիպումը բացել է Ռուսաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը: Հանդիպմանը ներկա էին «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ գլխավոր ճարտարագետ Արթուր Գրիգորյանը, Արմավիրի մարզպետ Համբարձում Մաթևոսյանը, «Ռոսատոմ սերվիս» ընկերության հայկական ԱԷԿ-ի շահագործման ժամկետի երկարաձգման նախագծի ռուսական կողմի ղեկավար Յուրի Սվիրիդենկոն և այլք:
Մանրամասները՝ «Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդես է եկել որպես «More for Metsamor» նախագծի առաջին բանախոս» հոդվածում, հետևյալ հղումով.

Президент Армении Армен Саркисян выступил первым на встрече по проекту More for Metsamor
19 декабря президент Армении Армен Саркисян встретился с учениками старшей школы №2 г. Мецамор. Встреча была организована в рамках проекта More for Metsamor, инициированного Госкорпорацией «Росатом». Основная идея проекта - обеспечить доступ для школьников Мецамора к современным образовательным форматам и трансформировать школу в «образовательный центр» для всего города.
Встречу открыл Чрезвычайный и Полномочный Посол Российской Федерации Сергей Копыркин. На встрече присутствовали главный инженер ААЭС Артур Григорян, губернатор Армавирской области Амбарцум Матевосян, руководитель проекта по продлению срока эксплуатации Армянской АЭС с российской стороны из компании “Русатом Сервис” Юрий Свириденко и другие.
Подробности представлены в статье “ Президент Армении г-н Армен Саркисян выступил первым на встрече по проекту More for Metsamor ” по ссылке, указанной ниже: