Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդես է եկել որպես «More for Metsamor» նախագծի առաջին բանախոս
Դեկտեմբերի 19-ին Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է Մեծամորի թիվ 2 ավագ դպրոցի աշակերտների հետ։ Հանդիպումը կազմակերպվել է «More for Metsamor» նախագծի շրջանակում` «Ռոսատոմ» պետկորպորացիայի նախաձեռնությամբ։ Նախագծի հիմնական գաղափարն է-Մեծամորի աշակերտների համար հասանելի դարձնել ժամանակակից կրթական ձևաչափերն ու դպրոցն ամբողջ քաղաքի համար դարձնել «կրթական կենտրոն»։
Հանդիպումը բացել է Ռուսաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը: Հանդիպմանը ներկա էին «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ գլխավոր ճարտարագետ Արթուր Գրիգորյանը, Արմավիրի մարզպետ Համբարձում Մաթևոսյանը, «Ռոսատոմ սերվիս» ընկերության հայկական ԱԷԿ-ի շահագործման ժամկետի երկարաձգման նախագծի ռուսական կողմի ղեկավար Յուրի Սվիրիդենկոն և այլք:
Մանրամասները՝ «Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդես է եկել որպես «More for Metsamor» նախագծի առաջին բանախոս» հոդվածում, հետևյալ հղումով.

Armen Sargsyan, the President of Armenia came out as a speaker of the project “More for Metsamor”
On December 19 Armen Sargsyan, the President of Armenia met the students of the Metsamor High School №2. The meeting was organized within the framework of the project “More for Metsamor” upon the initiative of the State Corporation “Rosatom”. The project is mainly aimed at making the modern educational formats available for the Metsamor students and taking the school to a level of “educational center ” for the whole town.
The meeting was started by Sergey Kopirkin, the RF Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary. Artur Grigoryan, the ANPP Chief Engineer, Hambardzum Matevosyan, the Armavir Marz Governor and Yuri Sviridenko, the Rusatom Service company’s ANPP lifetime extension project manager from the Russian side and others were present at the meeting.
See details in the article “Armen Sargsyan, the President of Armenia came out as a speaker of the project “More for Metsamor” by the following link: