ՀՀ կառավարությունը չի բացառում ՀԱԷԿ-ին ֆինանսական ռեսուրսների դեֆիցիտը լրացնելու համար բյուջետային վարկ տրամադրելու հնարավորությունը
Հայաստանի կառավարությունը չի բացառում ֆինանսական ռեսուրսների դեֆիցիտը լրացնելու համար Հայկական ատոմային էլեկտրակայանին բյուջետային վարկ տրամադրելու հնարավորությունը: Այս մասին նոյեմբերի 13-ին խորհրդարանի ամբիոնից հայտարարել է ՀՀ ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանը՝ պատասխանելով ՀԱԷԿ-ի երկրորդ էներգաբլոկի արդիականացման ծրագրի իրականացման համար 6 մլրդ դրամի դեֆիցիտի առաջացման վերաբերյալ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Միքայել Մելքումյանի հարցին:
ՄԱՆՐԱՄԱՍՆԵՐԸ`« ՀՀ կառավարությունը չի բացառում ՀԱԷԿ-ին ֆինանսական ռեսուրսների դեֆիցիտը լրացնելու համար բյուջետային վարկ տրամադրելու հնարավորությունը» հոդվածում, հետևյալ հղումով.

Правительство РА не исключает возможности предоставления Армянской атомной электростанции бюджетного кредита на восполнение дефицита финансовых ресурсов.
Правительство Армении не исключает возможности предоставления Армянской атомной электростанции бюджетного кредита на восполнение дефицита финансовых ресурсов.
Об этом 13 ноября с трибуны парламента заявил министр финансов РА Атом Джанджугазян, отвечая на вопрос депутата Национального Собрания РА от фракции "Процветающая Армения" Микаела Мелкумяна о появлении у станции дефицита в 6 млрд драмов, необходимых на реализацию программы модернизации второго энергоблока ААЭС.
Подробности представлены в статье «Правительство РА не исключает возможности предоставления Армянской атомной электростанции бюджетного кредита на восполнение дефицита финансовых ресурсов»