ՀՀ կառավարությունը չի բացառում ՀԱԷԿ-ին ֆինանսական ռեսուրսների դեֆիցիտը լրացնելու համար բյուջետային վարկ տրամադրելու հնարավորությունը
Հայաստանի կառավարությունը չի բացառում ֆինանսական ռեսուրսների դեֆիցիտը լրացնելու համար Հայկական ատոմային էլեկտրակայանին բյուջետային վարկ տրամադրելու հնարավորությունը: Այս մասին նոյեմբերի 13-ին խորհրդարանի ամբիոնից հայտարարել է ՀՀ ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանը՝ պատասխանելով ՀԱԷԿ-ի երկրորդ էներգաբլոկի արդիականացման ծրագրի իրականացման համար 6 մլրդ դրամի դեֆիցիտի առաջացման վերաբերյալ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Միքայել Մելքումյանի հարցին:
ՄԱՆՐԱՄԱՍՆԵՐԸ`« ՀՀ կառավարությունը չի բացառում ՀԱԷԿ-ին ֆինանսական ռեսուրսների դեֆիցիտը լրացնելու համար բյուջետային վարկ տրամադրելու հնարավորությունը» հոդվածում, հետևյալ հղումով.

Finance Minister: The RA Government does not rule out the possibility of providing the ANPP with a budget loan to fill the deficit of financial resources
The Armenian government does not rule out the possibility of providing a budget loan to the Armenian Nuclear Power Plant (ANPP) to fill the shortage of financial resources. On November 13 Atom Janjughazyan, the Minister of Finance of the Republic of Armenia stated this from the rostrum of the parliament, answering the question of Mikayel Melkumyan, the MP of the RA National Assembly from the «Prosperous Armenia» faction about the deficit of 6 billion drams needed for implementation of the program for modernization of the ANPP Unit 2.
The details can be found in the article «Finance Minister: RA Government does not rule out the possibility of providing the ANPP with a budget loan to fill the deficit of financial resources» via the following link: