ՀՈՒՇ-ՑԵՐԵԿՈՒՅԹ «ՀԱՎԵՐԺԻ ՃԱՄՓՈՐԴ»
Բանակի օրվան ընդառաջ՝ ս/թ հունվարի 27-ին, Հայկական ատոմային էլեկտրակայանում հիշատակի միջոցառում անցկացվեց, որը կազմակերպել էին ՀԱԷԿ-ի աշխատակիցներ Գոռ Մարտիրոսյանը և Գայանե Աբգարյանը:
«Հավերժի ճամփորդ» խորագրով հուշ-ցերեկույթը նվիրված էր Արցախյան պատերազմին մասնակցած և իրենց կյանքը հայրենիքին նվիրաբերած ՀԱԷԿ-ի աշխատակիցներ Արամ Փարսադանյանին, Լևոն Հարությունյանին և Խորեն Սիմոնյանին:
Արցախյան 44-օրյա պատերազմին չէր կարող անմասնակից մնալ նաև ՀԱԷԿ-ի անձնակազմը. մեր գործընկերներից շատերն առանց հապաղելու կամավորագրվեցին և անձնվիրաբար մասնակցեցին դաժան մարտերին: «Մահ իմացյալ»-ն ընտրեցին նաև Արամը, Լևոնն ու Խորենը, ընտրեցին ու հազարավոր նահատակների հետ հավերժի ճամփորդ դարձան…
Միջոցառումն, ինչ խոսք, հուզիչ էր և տպավորիչ, բայց և՝ շատ պարտավորեցնող, պարտավորեցնող՝ նաև նրա՛նց չապրածն ապրելու, նրա՛նց չիրագործածն իրագործելու, նրա՛նց լուսավոր ու նվիրական երազանքներն իրականացնելու: «Իսկ այդ ամենին հասնելու միայն ու միայն մեկ ճանապարհ կա՝ համախմբվել, մեկ բռունցք դառնալ և մեր գործով, յուրաքանչյուրս մեր բաժին պատասխանատվությամբ շենացնել ու հզորացնել մեր երկիրը»,- իր եզրափակիչ խոսքում նշեց «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Էդուարդ Մարտիրոսյանը:

ПАМЯТНОЕ МЕРОПРИЯТИЕ “ВЕЧНЫЙ ПУТНИК”
Навстречу Дню армии, 27 января 2022 года на Армянской атомной электростанции было проведено памятное мероприятие, организованное работниками ААЭС Гором Мартиросяном и Гаяне Абгарян.
Мероприятие под названием “Вечный путник” было посвящено работникам ААЭС, принявшим участие в Арцахской войне и посвятившим свою жизнь родине, Араму Парсаданяну, Левону Арутюняну и Хорену Симоняну.
Персонал ААЭС также не мог остаться безучастным к 44-дневной Арцахской войне. Многие из наших коллег немедля записались в добровольцы и самоотверженно приняли участие в жестоких боях. “Смерть осознанную” выбрали также Арам, Левон и Хорен, выбрали и стали вечными путниками вместе с тысячами погибших…
Мероприятие, разумеется, было очень волнительным и впечатлительным, но и очень обязывающим. Обязывающим также в том плане, чтобы прожить то, что они не успели прожить, сделать то, чего они не успели сделать, осуществить их светлые и заветные мечты. “А для того чтобы достичь всего этого, есть всего лишь один путь - объединиться, стать единым целым и благоустроить нашу страну, сделать ее могущественной нашим делом и ответственностью”,- отметил в своей заключительной речи генеральный директор ЗАО “ААЭК” Эдуард Мартиросян.