ՀՈՒՇ-ՑԵՐԵԿՈՒՅԹ «ՀԱՎԵՐԺԻ ՃԱՄՓՈՐԴ»
Բանակի օրվան ընդառաջ՝ ս/թ հունվարի 27-ին, Հայկական ատոմային էլեկտրակայանում հիշատակի միջոցառում անցկացվեց, որը կազմակերպել էին ՀԱԷԿ-ի աշխատակիցներ Գոռ Մարտիրոսյանը և Գայանե Աբգարյանը:
«Հավերժի ճամփորդ» խորագրով հուշ-ցերեկույթը նվիրված էր Արցախյան պատերազմին մասնակցած և իրենց կյանքը հայրենիքին նվիրաբերած ՀԱԷԿ-ի աշխատակիցներ Արամ Փարսադանյանին, Լևոն Հարությունյանին և Խորեն Սիմոնյանին:
Արցախյան 44-օրյա պատերազմին չէր կարող անմասնակից մնալ նաև ՀԱԷԿ-ի անձնակազմը. մեր գործընկերներից շատերն առանց հապաղելու կամավորագրվեցին և անձնվիրաբար մասնակցեցին դաժան մարտերին: «Մահ իմացյալ»-ն ընտրեցին նաև Արամը, Լևոնն ու Խորենը, ընտրեցին ու հազարավոր նահատակների հետ հավերժի ճամփորդ դարձան…
Միջոցառումն, ինչ խոսք, հուզիչ էր և տպավորիչ, բայց և՝ շատ պարտավորեցնող, պարտավորեցնող՝ նաև նրա՛նց չապրածն ապրելու, նրա՛նց չիրագործածն իրագործելու, նրա՛նց լուսավոր ու նվիրական երազանքներն իրականացնելու: «Իսկ այդ ամենին հասնելու միայն ու միայն մեկ ճանապարհ կա՝ համախմբվել, մեկ բռունցք դառնալ և մեր գործով, յուրաքանչյուրս մեր բաժին պատասխանատվությամբ շենացնել ու հզորացնել մեր երկիրը»,- իր եզրափակիչ խոսքում նշեց «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Էդուարդ Մարտիրոսյանը:

«THE TRAVELERS OF THE ETERNITY» TRIBUTE EVENT
On January 27, 2021 in the run-up to the Army Day, a tribute event was held at the Armenian NPP organized by the ANPP employees Gor Martirosyan and Gayane Abgaryan.
«The Travelers of the Eternity» event was dedicated to the Armenian NPP employees Aram Parsadanyan, Levon Harutyunyan and Khoren Simonyan who fought in the Artsakh War and sacrificed their lives to the motherland.
The ANPP staff also could not but be part of the 44-day Artsakh War: the majority of our colleagues with no hesitation volunteered and self-devotedly got involved in the cruel battles. «To Die Conscious» was preferred also by Aram, Levon and Khoren, who chose this fate and along with thousands of martyrs became travelers of the eternity…
The event was certainly exciting and impressing, but also it was a binding one, binding to live the life they haven’t lived, to fulfill what they have not fulfilled, to bring to life their treasured and bright dreams. «And there is one and only way to reach that; to unite, to become as one and with our efforts, each one of us with his share of responsibility to make our country a thriving and powerful one»,-in his closing speech concluded Eduard Martirosyan, the «HAEK» CJSC General Director.