Հրակ Դովլաթյանի մասնակցությունը Հյուսիսային բևեռ իրականացվող ռեյսին
Ատոմային սառցահատային նավատորմի 60-ամյակի պատվին Հյուսիսային բևեռ իրականացվող թեմատիկ ռեյսին կմասնակցի Հայաստանի ատոմային բնագավառի աշխատակիցների դինաստիայի ներկայացուցիչ, «Ռոսատոմի դպրոց» նախագծի միջոցառումների ակտիվ մասնակից, Օռլյոնոկ համառուսական մանկական կենտրոնի «Միջազգային խելացի արձակուրդներ» հերթափոխի լավագույն մասնակից, «Ռոսատոմի դպրոց» նախագծի` թատրոնի թեմայով միավորված արվեստանոցների գործունեության արգասիք «Հյուսիսափայլ» հրաշալի մյուզիքլում նավապետի դերը կատարող Հրակ Դովլաթյանը:
Հայկական ատոմային էլեկտրակայանի գլխավոր տնօրեն պրն Վարդանյանն ընդգծեց Արկտիկայի թեմայի կարևորությունը, Ճամփորդության ընթացքում պլանավորված ուսուցողական միջոցառումների մասշտաբայնությունն ու կրեատիվությունը և ԲԱՐԻ ՃԱՆԱՊԱՐՀ մաղթեց Հրակին:
Սոցիալական նախագծերի ղեկավար և ՎՏԲ պետ Սուսաննա Ավետիսյանը Հրակին հանձնեց Հայաստանի պետական դրոշը` Հյուսիսային բևեռում ֆլեշմոբի մասնակցելու համար, և հրաժեշտի ժամանակ ամուր գրկելով` հույս հայտնեց, որ այն բոլոր միջոցառումները, որոնց մասնակցում են ատոմակայանի աշխատակիցների երեխաները, կանցնեն հաջողությամբ:

Hrak Dovlatyan’s participation in the trip to the North Pole
Hrak Dovlatyan, a representative of nuclear power engineers’ dynasty of Armenia, an active participant of the «Rosatom School» project activities, the best participant of the «International Smart Holidays» shift in the «Orlyonok» All-Russian Children’s Centre, the captain in the «Northern Lights» splendid musical - a product of the activities of all the «Rosatom School» project workshops interconnected by theatre theme, will take part in the trip to the North Pole on the occasion of the 60th anniversary of the nuclear icebreaker fleet.
Mr. Vardanyan, the General Director of the Armenian Nuclear Power Plant emphasized the importance of the topic of the Arctic, the large scale and creativity of the educational activities scheduled for the trip and wished Hrak a PLEASANT JOURNEY.
Susanna Avetisyan, the manager of social projects and the head of Administrative Department handed Hrak the national flag of Armenia to participate in a flashmob at the North Pole and, giving him a hug at parting, she expressed a hope that all the activities where the children of the NPP employees were to participate would be successful.