Հրակ Դովլաթյանի մասնակցությունը Հյուսիսային բևեռ իրականացվող ռեյսին
Ատոմային սառցահատային նավատորմի 60-ամյակի պատվին Հյուսիսային բևեռ իրականացվող թեմատիկ ռեյսին կմասնակցի Հայաստանի ատոմային բնագավառի աշխատակիցների դինաստիայի ներկայացուցիչ, «Ռոսատոմի դպրոց» նախագծի միջոցառումների ակտիվ մասնակից, Օռլյոնոկ համառուսական մանկական կենտրոնի «Միջազգային խելացի արձակուրդներ» հերթափոխի լավագույն մասնակից, «Ռոսատոմի դպրոց» նախագծի` թատրոնի թեմայով միավորված արվեստանոցների գործունեության արգասիք «Հյուսիսափայլ» հրաշալի մյուզիքլում նավապետի դերը կատարող Հրակ Դովլաթյանը:
Հայկական ատոմային էլեկտրակայանի գլխավոր տնօրեն պրն Վարդանյանն ընդգծեց Արկտիկայի թեմայի կարևորությունը, Ճամփորդության ընթացքում պլանավորված ուսուցողական միջոցառումների մասշտաբայնությունն ու կրեատիվությունը և ԲԱՐԻ ՃԱՆԱՊԱՐՀ մաղթեց Հրակին:
Սոցիալական նախագծերի ղեկավար և ՎՏԲ պետ Սուսաննա Ավետիսյանը Հրակին հանձնեց Հայաստանի պետական դրոշը` Հյուսիսային բևեռում ֆլեշմոբի մասնակցելու համար, և հրաժեշտի ժամանակ ամուր գրկելով` հույս հայտնեց, որ այն բոլոր միջոցառումները, որոնց մասնակցում են ատոմակայանի աշխատակիցների երեխաները, կանցնեն հաջողությամբ:

Участие Грака Довлатяна в рейсе на Северный полюс
В тематическом рейсе на Северный полюс, посвященному 60-летию атомного ледокольного флота, примет участие Грак Довлатян, представитель династии атомщиков Армении, активный участник мероприятий проекта Школа Росатома, лучший участник смены Международные умные каникулы в ВДЦ Орленок, капитан в великолепном мюзикле «Северное сияние» - продукте деятельности всех мастерских проекта Школы Росатома, объединяемых темой театра.
Генеральный Директор Армянской Атомной Станции,
г-н Варданян, подчеркнул важность темы Арктики, масштабность и креативность запланированных во время путешествия образовательных активностей и пожелал Граку ДОБРОГО ПУТИ!
Руководитель социальных проектов и начальник АХО Аветисян Сусанна вручила Граку государственный флаг Армении для участия в флешмобе на Северном полюсе и, крепко обняв на прощание, выразила надежду на успех всех мероприятий, в которых участвуют дети сотрудников станции.