«Մարդկային ռեսուրսների և գիտելիքների կառավարում» թեմայով ազգային սեմինար ՀԱԷԿ-ում
Ս/թ նոյեմբերի 11-ից 15-ը ՀԱԷԿ-ում էին ԱԷՄԳ-ի փորձագետները «Մարդկային ռեսուրսների և գիտելիքների կառավարում» թեմայով ազգային սեմինարի անցկացման նպատակով:
Սեմինարին մասնկացել են գլխավոր ճարտարագետը, տեղակալները և հիմնական ստորաբաժանումների ղեկավարները:
Սեմինարի ընթացքում քննարկվել են SALTO առաքելության F ուղղությանը վերաբերող հարցեր: Սեմինարի ավարտին տրվել են ՀԱԷԿ-ի գիտելիքների և մարդկային ռեսուրսների կառավարման գնահատականը ու թերությունները վերացնելու համար կոնկրետ հանձնարարելի առաջարկություններ:
ԱԷՄԳ-ի փորձագետների աշխատանքային խումբը հայտնել է իր գոհունակությունը կայանի անձնակազմի անկեղծ և շահագրգիռ հարցադրումների համար:
Սեմինարն անցել է հագեցած ծրագրերով և բուռն քննարկումներով, իսկ հանդիպումները՝ ջերմ աշխատանքային մթնոլորտում:

National Workshop on Human Resources and Knowledge Management at the Armenian NPP
The IAEA experts visited the ANPP on 11-15 November, 2019 to conduct a national workshop entitled «Human Resources and Knowledge Management».
The workshop was attended by the chief engineer, his deputies and the managers of the main departments.
During the workshop issues related to Area F of SALTO Mission were discussed. At the end of the workshop the ANPP human resources and knowledge management was assessed and specific requirements were given to eliminate the gaps.
The team of the IAEA experts expressed their satisfaction with the openness of the plant staff and their concerned attitude towards the questions asked. The workshop was conducted according to a tight agenda, lively discussions were held and a conducive and warm working environment was created.