ՄԱՍՆԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆ «CYBERGEN2022+KASPERSKY» ՀԱՄԱԺՈՂՈՎԻՆ
Ս/թ նոյեմբերի 10-ին և 11-ին ՀՀ Կենտրոնական բանկի ք․ Դիլիջանում գտնվող ուսումնահետազոտական կենտրոնում «Kaspersky» լաբորատորիայի և ԿԲ կողմից կազմակերպված «CyberGEN2022+Kaspersky» համաժողովին իրենց մասնակցությունն են ունեցել նաև ՀԱԷԿ-ի Ջերմային ավտոմատիկայի և չափումների արտադրամասի պետ Ա․ Բաղդասարյանը և Համակարգչային ցանցերի և ծրագրային ապահովման լաբորատորիայի պետ Է․ Անիսոնյանը։
Միջոցառման ընթացքում քննարկվել են կարևորագույն մի շարք հարցեր՝ այն է կիբեռանվտանգության ռիսկերի դեմ արդյունավետ պայքարի և կիբեռդիմացկունության բարձրացման կարևորությունը, արդի սպառնալիքները, դրանց դեմ պայքարելու եղանակներն ու միջոցները։
Համաժողովի շրջանակներում կիբեռանվտանգության ոլորտի մասնագետների միջև «Kaspersky» լաբորատորիայի կողմից կազմակերպված «Kaspersky Interactive Protection Simulation» մրցույթում մեր թիմը փայլուն հանդես է եկել և գրավել առաջին պատվավոր տեղը՝ նվաճելով «KIPS CHAMPION 2022» գավաթը:

УЧАСТИЕ В КОНГРЕССЕ “CYBERGEN2022+KASPERSKY”
10 и 11 ноября 2022 года в конгрессе “CyberGEN2022+Kaspersky”, организованном Центральным банком и лабораторией “Kaspersky” в Учебно-исследовательском центре ЦБ, находящемся в г. Дилижан, приняли участие также начальник Цеха тепловой автоматики и измерений ААЭС А. Багдасарян и начальник Лаборатории компьютерных сетей и программного обеспечения ААЭС Э. Анисонян.
В ходе мероприятия был обсужден ряд важнейших вопросов, а именно, важность эффективной борьбы с рисками кибербезопасности и повышения киберустойчивости, актуальные угрозы, способы и средства борьбы с ними.
В рамках конгресса в конкурсе “Kaspersky Interactive Protection Simulation”, организованном лабораторией “Kaspersky” среди специалистов в области кибербезопасности, наша команда выступила блестяще и заняла почетное первое место, завоевав кубок «KIPS CHAMPION 2022».