ՄԱՍՆԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՃԱՐՏԱՐԱԳԻՏԱԿԱՆ ԱԿԱԴԵՄԻԱՅԻ ՆԻՍՏԻՆ
«ՀԱԷԿ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Է. Մարտիրոսյանը և գլխավոր տնօրենի առաջին տեղակալ-ՀԱԷԿ-ի տնօրեն Մովսես Վարդանյանը Ճարտարապետության և շինարարության ազգային համալսարանում մասնակցել են Հայաստանի ճարտարագիտական ակադեմիայի (ՀՃԱ) նախագահության նիստին, որը կայացել է՝ ի պատիվ համաշխարհային ճանաչում վայելող գիտնական Յուրի Հովհաննիսյանի:
Նիստի ընթացքում ֆիզիկամաթեմատիկական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր, Ռուսաստանի գիտությունների ակադեմիայի ակադեմիկոս Յուրի Հովհաննիսյանին շնորհվել է Հայաստանի ճարտարագիտական ակադեմիայի պատվավոր ակադեմիկոսի կոչում:
Հայաստանի ճարտարագիտական ակադեմիայի նախագահ, Միջազգային ճարտարագիտական ակադեմիայի (ՄՃԱ) փոխնախագահ, տեխնիկական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր, Ռուսաստանի Դաշնության վաստակավոր ճարտարագետ Սերգեյ Մինասյանը Յու. Հովհաննիսյանին է հանձնել պատվավոր ակադեմիկոսի դիպլոմը, ինչպես նաև ՄՃԱ բարձրագույն պարգևը՝ ոսկե մեդալ:
Յու. Հովհաննիսյանի գործունեության վերաբերյալ զեկույցներով հանդես են եկել ՀՃԱ նախագահության անդամները: Նիստի ավարտին ելույթով հանդես է եկել Յու. Հովհաննիսյանը:

PARTICIPATION IN THE SESSION OF THE ENGINEERING ACADEMY OF ARMENIA
The Director General of "HAEK" CJSC E. Martirosyan and First Deputy Director General-ANPP Director Movses Vardanyan at the National University of Architecture and Construction participated in the chairing session of the Engineering Academy of Armenia (EAA), which was held in honor of the world-renowned scientist Yuri Hovhannisyan.
During the session, Yuri Hovhannisyan, Doctor of Physical and Mathematical Sciences, Professor, Academician of the Russian Academy of Sciences, was awarded the title of Honorary Academician of the Engineering Academy of Armenia.
The President of the Engineering Academy of Armenia, Vice-President of the International Engineering Academy (IEA), Doctor of Technical Sciences, Professor, Honored Engineer of the Russian Federation Sergey Minasyan awarded Yuri Hovhannisyan with a diploma of an honorary academician, as well as the highest award of the Academy of Sciences - a gold medal.
The members of the EAA presidency gave presentations on Yuri Hovhannisyan's activities. At the end of the session, a speech was delivered by Yuri Hovhannisyan.