ՄԱՍՆԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՃԱՐՏԱՐԱԳԻՏԱԿԱՆ ԱԿԱԴԵՄԻԱՅԻ ՆԻՍՏԻՆ
«ՀԱԷԿ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Է. Մարտիրոսյանը և գլխավոր տնօրենի առաջին տեղակալ-ՀԱԷԿ-ի տնօրեն Մովսես Վարդանյանը Ճարտարապետության և շինարարության ազգային համալսարանում մասնակցել են Հայաստանի ճարտարագիտական ակադեմիայի (ՀՃԱ) նախագահության նիստին, որը կայացել է՝ ի պատիվ համաշխարհային ճանաչում վայելող գիտնական Յուրի Հովհաննիսյանի:
Նիստի ընթացքում ֆիզիկամաթեմատիկական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր, Ռուսաստանի գիտությունների ակադեմիայի ակադեմիկոս Յուրի Հովհաննիսյանին շնորհվել է Հայաստանի ճարտարագիտական ակադեմիայի պատվավոր ակադեմիկոսի կոչում:
Հայաստանի ճարտարագիտական ակադեմիայի նախագահ, Միջազգային ճարտարագիտական ակադեմիայի (ՄՃԱ) փոխնախագահ, տեխնիկական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր, Ռուսաստանի Դաշնության վաստակավոր ճարտարագետ Սերգեյ Մինասյանը Յու. Հովհաննիսյանին է հանձնել պատվավոր ակադեմիկոսի դիպլոմը, ինչպես նաև ՄՃԱ բարձրագույն պարգևը՝ ոսկե մեդալ:
Յու. Հովհաննիսյանի գործունեության վերաբերյալ զեկույցներով հանդես են եկել ՀՃԱ նախագահության անդամները: Նիստի ավարտին ելույթով հանդես է եկել Յու. Հովհաննիսյանը:

УЧАСТИЕ В ЗАСЕДАНИИ ИНЖЕНЕРНОЙ АКАДЕМИИ АРМЕНИИ
Генеральный директор ЗАО "ААЭК" Э. Мартиросян и первый заместитель генерального директора - директор ААЭС Мовсес Варданян в Национальном университете архитектуры и строительства приняли участие в заседании президиума Инженерной академии Армении (ИАА), которое состоялось в честь всемирно известного ученого Юрия Оганнисяна.
В ходе заседания доктору физико-математических наук, профессору, академику Российской академии наук Юрию Оганнисяну было присвоено звание почетного академика Инженерной академии Армении.
Президент Инженерной академии Армении, вице-президент Международной инженерной академии (МИА), доктор технических наук, профессор, Заслуженный инженер Российской Федерации Сергей Минасян наградил Ю. Оганнисяна дипломом почетного академика, а также высшей наградой Академии наук – золотой медалью.
Члены президиума ИАА представили презентации о деятельности Ю. Оганнисяна. В конце сессии выступил Ю. Оганнисян.