ՄԵԿՆԱՐԿԵԼ Է «10 ՄԻԼԻՈՆ ԾԱՌ» ՀԱՄԱՊԵՏԱԿԱՆ ԾԱՌԱՏՈՒՆԿԸ
Ս/թ ապրիլի 25-ին կայացած «10 միլիոն ծառ» համապետական ծառատունկի մասնակցությունից անմասն չմնաց նաև «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ աշխատակազմը: ՀՀ Շրջակա միջավայրի նախարարության Անտառային կոմիտեի «Հայանտառ» ՊՈԱԿ-ի և Արմավիրի մարզպետարանի կողմից տրամադրված շուրջ 1000 տնկի ՀԱԷԿ-ի աշխատակիցները մեծ ոգևորությամբ և եռանդով տնկեցին կայանի տարածքում:
Կանաչ գոտու ստեղծումը և պահպանումը մշտապես եղել և մնում են Հայկական ԱԷԿ-ի ղեկավար անձնակազմի ուշադրության կենտրոնում. նմանատիպ ծառատունկերը պարբերական բնույթ են կրում ատոմակայանում: Դրանք, ինչ խոսք, կլինեն նաև շարունակական՝ կրելով մեր ժողովրդի վերածնվելու, ապրելու և ապրեցնելու խորհուրդը:

СТАРТОВАЛА ОБЩЕРЕСПУБЛИКАНСКАЯ АКЦИЯ ПО ПОСАДКЕ ДЕРЕВЬЕВ “10 МИЛЛИОНОВ ДЕРЕВЬЕВ”
В общереспубликанской акции по посадке деревьев “10 миллионов деревьев”, проведенной 25 апреля 2021 года, приняли участие также работники ЗАО “ААЭК”. С большим воодушевлением и энергией работники ААЭС посадили на территории станции около 1000 саженцев, предоставленных ГНКО “Айантар” Лесного комитета Министерства окружающей среды РА и Марзпетараном Армавира.
Создание и сохранение зеленой зоны всегда были и остаются в центре внимания руководства Армянской АЭС: подобные посадки деревьев на атомной станции являются регулярными. Они, безусловно, будут носить постоянный характер, символизируя возрождение и стремление к жизни нашего народа.