ՄԵԿՆԱՐԿԵԼ Է «10 ՄԻԼԻՈՆ ԾԱՌ» ՀԱՄԱՊԵՏԱԿԱՆ ԾԱՌԱՏՈՒՆԿԸ
Ս/թ ապրիլի 25-ին կայացած «10 միլիոն ծառ» համապետական ծառատունկի մասնակցությունից անմասն չմնաց նաև «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ աշխատակազմը: ՀՀ Շրջակա միջավայրի նախարարության Անտառային կոմիտեի «Հայանտառ» ՊՈԱԿ-ի և Արմավիրի մարզպետարանի կողմից տրամադրված շուրջ 1000 տնկի ՀԱԷԿ-ի աշխատակիցները մեծ ոգևորությամբ և եռանդով տնկեցին կայանի տարածքում:
Կանաչ գոտու ստեղծումը և պահպանումը մշտապես եղել և մնում են Հայկական ԱԷԿ-ի ղեկավար անձնակազմի ուշադրության կենտրոնում. նմանատիպ ծառատունկերը պարբերական բնույթ են կրում ատոմակայանում: Դրանք, ինչ խոսք, կլինեն նաև շարունակական՝ կրելով մեր ժողովրդի վերածնվելու, ապրելու և ապրեցնելու խորհուրդը:

The employees of the HAEK CJSC participated in the «10 million trees» public treeplanting campaign held on 25 April, 2021. With great enthusiasm and energy the ANPP employees planted in the NPP area about 1000 seedlings provided by the «Hayantar» SNCO of the Forest Committee of the RA Ministry of Environment and by the Marzpetaran of Armavir.
The creation and preservation of a green zone have always been and continue to be the focus of attention of the Armenian NPP management. This kind of treeplantings are held at the nuclear power plant on a regular basis and will, definitely, be continuous, symbolising rebirth and aspirations of our people for life.