ՊԱՐԳԵՎԱՏՐՄԱՆ ԱՐԱՐՈՂՈՒԹՅՈՒՆ ԷՆԵՐԳԵՏԻԿԻ ՕՐՎԱ ԱՌԹԻՎ
Էներգետիկի օրվա կապակցությամբ Հայկական ատոմային էլեկտրակայանում տեղի ունեցավ հանդիսավոր նիստ և պարգևատրման արարողություն, որին ներկա էր նաև «Հայատոմ ԳՀԻ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն-«ՀԱԷԿ» ՓԲԸ տնօրենների խորհրդի նախագահ Վահրամ Պետրոսյանը:
«ՀԱԷԿ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Էդուարդ Մարտիրոսյանի և «Հայատոմ ԳՀԻ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Վահրամ Պետրոսյանի շնորհավորական ելույթներից հետո ՀԱԷԿ-ի շուրջ 200 աշխատակիցներ պարգևատրվեցին հուշամեդալներով և շնորհակալագրերով՝ ՀԱԷԿ-ի բնականոն ու անխափան գործունեության ապահովման աշխատանքներում ունեցած վաստակի, ինչպես նաև թիվ 2 էներգաբլոկի շահագործման ժամկետի երկարացման ծրագրի եզրափակիչ փուլի աշխատանքները ներառող ՊՆՎ-2021-ի ընթացքում բարձր մասնագիտական պատրաստվածությամբ և պատասխանատվությամբ իրականացրած բարեխիղճ, օպերատիվ և արդյունավետ աշխատանքի համար:

ЦЕРЕМОНИЯ НАГРАЖДЕНИЯ ПО СЛУЧАЮ ДНЯ ЭНЕРГЕТИКА
На Армянской атомной электростанции состоялись торжественное собрание и церемония награждения работников по случаю Дня энергетика, на которых присутствовал также генеральный директор ЗАО НИИ «Арматом», председатель совета директоров ЗАО «ААЭК» Ваграм Петросян.
После поздравительных речей генерального директора ЗАО «ААЭК» Эдуарда Мартиросяна и генерального директора ЗАО НИИ «Арматом» Ваграма Петросяна более 200 работников ААЭС были награждены памятными медалями и благодарственными грамотами за участие в работах по обеспечению нормальной и бесперебойной эксплуатации ААЭС, а также за добросовестную, оперативную и эффективную работу, выполненную с высоким профессионализмом и ответственностью в период ППР-2021, который включал мероприятия заключительного этапа продления срока эксплуатации блока №2.