ՊԱՐԳԵՎԱՏՐՄԱՆ ԱՐԱՐՈՂՈՒԹՅՈՒՆ ԷՆԵՐԳԵՏԻԿԻ ՕՐՎԱ ԱՌԹԻՎ
Էներգետիկի օրվա կապակցությամբ Հայկական ատոմային էլեկտրակայանում տեղի ունեցավ հանդիսավոր նիստ և պարգևատրման արարողություն, որին ներկա էր նաև «Հայատոմ ԳՀԻ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն-«ՀԱԷԿ» ՓԲԸ տնօրենների խորհրդի նախագահ Վահրամ Պետրոսյանը:
«ՀԱԷԿ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Էդուարդ Մարտիրոսյանի և «Հայատոմ ԳՀԻ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Վահրամ Պետրոսյանի շնորհավորական ելույթներից հետո ՀԱԷԿ-ի շուրջ 200 աշխատակիցներ պարգևատրվեցին հուշամեդալներով և շնորհակալագրերով՝ ՀԱԷԿ-ի բնականոն ու անխափան գործունեության ապահովման աշխատանքներում ունեցած վաստակի, ինչպես նաև թիվ 2 էներգաբլոկի շահագործման ժամկետի երկարացման ծրագրի եզրափակիչ փուլի աշխատանքները ներառող ՊՆՎ-2021-ի ընթացքում բարձր մասնագիտական պատրաստվածությամբ և պատասխանատվությամբ իրականացրած բարեխիղճ, օպերատիվ և արդյունավետ աշխատանքի համար:

AWARDING CEREMONY ON THE OCCASION OF POWER ENGINEER’S DAY
On the occasion of Power Engineers’ Day at the Armenian Nuclear Power Plant a ceremonial meeting and an awarding ceremony took place, which were also attended by Vahram Petrosyan, General Director of “Hayatom SRI” CJSC – Chairman of “HAEK” CJSC Directors Board.
Following the congratulatory speeches of Eduard Martirosyan, General Director of the “HAEK” CJSC and Vahram Petrosyan, General Director of “Hayatom SRI” CJSC, nearly 200 employees of the Armenian NPP were awarded commemorative medals and letters of appreciation for the credit in ensuring the normal and uninterrupted operation of the ANPP, as well as for the conscientious, timely and efficient work implemented with a high level of professionalism and accountability during outage-2021 that comprised final activities of the ANPP Unit 2 LTO Project.