ՊՆՎ-2021-Ի ԱՇԽԱՏԱՆՔՆԵՐԸ՝ ԲՆԱԿԱՆՈՆ ԸՆԹԱՑՔԻ ՄԵՋ
Ս/թ մայիսի 15-ից, ըստ սահմանված ժամանակացույցի, ՀԱԷԿ-ում 3 հերթափոխով ընթանում են ՊՆՎ-2021-ի աշխատանքները: Մեր մասնագետների հետ համատեղ այդ աշխատանքներում ակտիվորեն ներգրավված են АО «КОНЦЕРН ТИТАН-2» ընկերության 100-ից ավելի ներկայացուցիչներ:
Ընկերության մասնագետների կողմից իրականացվում են ՀԱԷԿ-ի թիվ 2 էներգաբլոկի ռեակտորային տեղակայանքի ակտիվ գոտու վթարային հովացման համակարգի արդիականացման աշխատանքները, մասնավորապես՝ բարձր ճնշման 2 ագրեգատների փոխարինումը ցածր ճնշման ագրեգատներով: Միաժամանակ ընթանում են նախագծով նախատեսված այլ աշխատանքներ՝ նոր խողովակաշարի մոնտաժում, էլեկտրական մալուխների փոխարինում և այլն:
АО «КОНЦЕРН ТИТАН-2» ընկերությունը մաս է կազմում «ТИТАН-2» ռուսական շինարարական հոլդինգի, որը ատոմային և ջերմային էներգետիկայի ոլորտի օբյեկտների կառուցման հարուստ ու բազմամյա փորձ ունի: Այն «Росатом» պետկորպորացիայի ռազմավարական գործընկերն է և գործունեություն է ծավալում ինչպես գործող, այնպես էլ նոր կառուցվող ԱԷԿ-ներում:

OUTAGE-2021 ACTIVITIES – NORMAL PROGRESS
From 15 May, 2021 according to the established schedule the activities of outage-2021 are being performed at the ANPP in three shifts. More than 100 representatives of the CONCERN TITAN-2 JSC take an active part in these activities jointly with our specialists.
The specialists of the company are implementing the work on modernization of the Emergency Core Cooling System of the ANPP Unit 2 reactor facility, in particular the replacement of two high pressure units with low pressure units. Simultaneously other work envisaged in the project is also being carried out: installation of a new pipeline, replacement of electric cables, etc.
The CONCERN TITAN-2 JSC is a part of the TITAN-2 Russian Construction Holding which has a wide and many years’ experience in construction of nuclear and thermal power facilities. It is the strategic partner of Rosatom State Corporation and implements activities both at operating NPPs and at NPPs under construction.