ԱՇԽԱՏԱՆՔԱՅԻՆ ԱՅՑ «ՌՈՒՍԱՏՈՄ ՍԵՐՎԻՍ» ԲԸ
Ս/թ դեկտեմբերի 9-ին Ռուսաստանի Դաշնության Մոսկվա քաղաքում կայացել է աշխատանքային հանդիպում՝ “ՀԱԷԿ” ՓԲԸ գլխավոր տնօրենի ժ/պ Էդուարդ Մարտիրոսյանի ղեկավարած պատվիրակության և “Ռուսատոմ Սերվիս” ԲԸ ղեկավար անձանց միջև: Հանդիպման օրակարգում ընդգրկված էին ՀԱԷԿ-ի 2021թ. պլանային նախազգուշական վերանորոգման աշխատանքներին առնչվող հիմնահարցերը:
Քննարկումների ընթացքում ռուսական կողմն իր պատրաստակամությունն է հայտնել ժամանակին և որակյալ կատարելու նախատեսվող աշխատանքները՝ “Ռուսատոմ Սերվիս”-ի և ներգրավված մյուս ընկերությունների համապատասխան մասնագետների մասնակցությամբ:
Շահագործման ժամկետի երկարացման ծրագրի շրջանակներում ՀԱԷԿ-ում “Ռուսատոմ Սերվիս” ընկերության հետ համատեղ իրականացվում են ինչպես շրջանակային համաձայնագրով նախատեսված, այնպես էլ սահմանված մրցութային կարգով ստանձնած ընթացիկ այլ աշխատանքներ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն ընդգծեցին, որ բարձր են գնահատում փոխհամագործակցությունը և նախանշեցին հետագա համագործակցության առավել արդյունավետ ուղղությունները:

A WORKING VISIT TO THE RUSATOM SERVICE JSC
On 9 December, 2020 a working meeting between a delegation headed by Eduard Martirosyan, HAEK CJSC Acting General Director and senior management of the Rusatom Service JSC was held in Moscow, Russian Federation. The agenda included the main issues related to the outage-2021 activities at the ANPP.
During the discussions the Russian side expressed its willingness to perform the scheduled activities in a timely and proper manner with participation of the corresponding specialists of the Rusatom Service JSC and other involved companies.
Under the life extension program, activities both stipulated in the framework agreement and other current activities, undertaken in accordance with established competitive procedures, are being implemented at the ANPP jointly with the Rusatom Service JSC.
During the meeting the sides highlighted, that they greatly appreciated the mutual cooperation, and outlined the most effective areas of future cooperation.