ԱՇԽԱՏԱՆՔԱՅԻՆ ԱՅՑ «ՌՈՒՍԱՏՈՄ ՍԵՐՎԻՍ» ԲԸ
Ս/թ դեկտեմբերի 9-ին Ռուսաստանի Դաշնության Մոսկվա քաղաքում կայացել է աշխատանքային հանդիպում՝ “ՀԱԷԿ” ՓԲԸ գլխավոր տնօրենի ժ/պ Էդուարդ Մարտիրոսյանի ղեկավարած պատվիրակության և “Ռուսատոմ Սերվիս” ԲԸ ղեկավար անձանց միջև: Հանդիպման օրակարգում ընդգրկված էին ՀԱԷԿ-ի 2021թ. պլանային նախազգուշական վերանորոգման աշխատանքներին առնչվող հիմնահարցերը:
Քննարկումների ընթացքում ռուսական կողմն իր պատրաստակամությունն է հայտնել ժամանակին և որակյալ կատարելու նախատեսվող աշխատանքները՝ “Ռուսատոմ Սերվիս”-ի և ներգրավված մյուս ընկերությունների համապատասխան մասնագետների մասնակցությամբ:
Շահագործման ժամկետի երկարացման ծրագրի շրջանակներում ՀԱԷԿ-ում “Ռուսատոմ Սերվիս” ընկերության հետ համատեղ իրականացվում են ինչպես շրջանակային համաձայնագրով նախատեսված, այնպես էլ սահմանված մրցութային կարգով ստանձնած ընթացիկ այլ աշխատանքներ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն ընդգծեցին, որ բարձր են գնահատում փոխհամագործակցությունը և նախանշեցին հետագա համագործակցության առավել արդյունավետ ուղղությունները:

РАБОЧИЙ ВИЗИТ В АО “РУСАТОМ СЕРВИС”
9 декабря 2020г. в городе Москва Российской Федерации состоялась рабочая встреча делегации, возглавляемой исполняющим обязанности генерального директора ЗАО “ААЭК” Эдуардом Мартиросяном, и руководящих лиц АО “Русатом Сервис”. Повестка дня включала основные вопросы, связанные с работами по планово-предупредительному ремонту 2021 года на ААЭС.
В ходе обсуждений российская сторона выразила готовность своевременно и надлежащим образом выполнить предусмотренные работы с участием соответствующих специалистов АО “Русатом Сервис” и других привлеченных компаний.
В рамках программы продления срока эксплуатации на ААЭС, совместно с АО “Русатом Сервис”, осуществляются как работы, предусмотренные рамочным соглашением, так и другие текущие работы, принятые на себя в установленном конкурсном порядке.
В ходе встречи стороны особо отметили, что высоко ценят взаимосотрудничество, и обозначили наиболее эффективные направления дальнейшего сотрудничества.