ՇԱՐՈՒՆԱԿՎՈՒՄ Է ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆԸ ԱՄՆ ԷՆԵՐԳԵՏԻԿԱՅԻ ԴԵՊԱՐՏԱՄԵՆՏԻ ՀԵՏ
Ս/թ դեկտմբերի 19-ից 21-ը ԱՄՆ էներգետիկայի դեպարտամենտի պատվիրակությունը հերթական այցելությունն էր իրականացրել ՀԱԷԿ՝ ծանոթանալու դեպարտամենտի ֆինանսավորմամբ իրականացվող ՀԱԷԿ-ի ֆիզիկական պաշտպանության համակարգի արդիականացման աշխատանքներին։
Այցի շրջանակներում կայացել է ՀԱԷԿ-ի գլխավոր տնօրենի, ֆիզիկական պաշտպանության համապատասխան ստորաբաժանումների ղեկավար կազմի և կապալառու կազմակերպության ներկայացուցիչների հանդիպումը ԱՄՆ էներգետիկայի դեպարտամենտի պատվիրակության հետ։
ՀԱԷԿ-ի ֆիզիկական պաշտպանության համակարգի արդիականացման աշխատանքներն ԱՄՆ էներգետիկայի դեպարտամենտի ֆինանսավորմամբ իրականացվում են 2017 թվականից և կրելու են շարունակական բնույթ։

THE COOPERATION WITH THE US DEPARTMENT OF ENERGY IS CONTINUING
On December 19-21 2022, the delegation of the US Department of Energy visited the ANPP to get acquainted with the work aimed at modernization of the ANPP physical protection system, which is funded by the US Department.
During the visit a meeting was held between the HAEK CJSC General Director, the senior staff of the relevant physical protection units, the contractor representatives and the delegation of the US Department of Energy.
The activities aimed at the ANPP physical protection system upgrading have been underway since 2017 under financial support of the US DOE and will be of a continuous nature.