ՇԱՐՈՒՆԱԿՎՈՒՄ Է ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆԸ ԱՄՆ ԷՆԵՐԳԵՏԻԿԱՅԻ ԴԵՊԱՐՏԱՄԵՆՏԻ ՀԵՏ
Ս/թ դեկտմբերի 19-ից 21-ը ԱՄՆ էներգետիկայի դեպարտամենտի պատվիրակությունը հերթական այցելությունն էր իրականացրել ՀԱԷԿ՝ ծանոթանալու դեպարտամենտի ֆինանսավորմամբ իրականացվող ՀԱԷԿ-ի ֆիզիկական պաշտպանության համակարգի արդիականացման աշխատանքներին։
Այցի շրջանակներում կայացել է ՀԱԷԿ-ի գլխավոր տնօրենի, ֆիզիկական պաշտպանության համապատասխան ստորաբաժանումների ղեկավար կազմի և կապալառու կազմակերպության ներկայացուցիչների հանդիպումը ԱՄՆ էներգետիկայի դեպարտամենտի պատվիրակության հետ։
ՀԱԷԿ-ի ֆիզիկական պաշտպանության համակարգի արդիականացման աշխատանքներն ԱՄՆ էներգետիկայի դեպարտամենտի ֆինանսավորմամբ իրականացվում են 2017 թվականից և կրելու են շարունակական բնույթ։

ПРОДОЛЖАЕТСЯ СОТРУДНИЧЕСТВО С МИНИСТЕРСТВОМ ЭНЕРГЕТИКИ США
19-21 декабря с/г делегация Департамента энергетики США совершила очередной визит на ААЭС для ознакомления с работами по модернизации системы физической защиты ААЭС, которые финансируются Департаментом США.
В рамках визита состоялась встреча генерального директора ЗАО «ААЭК», руководящего состава соответствующих подразделений физической защиты и представителей подрядной организации с делегацией Департамента энергетики США.
Работы по модернизации системы физической защиты ААЭС при финансировании Департамента энергетики США ведутся с 2017 года и будут носить продолжительный характер.