ԿԱՅԱՑԵԼ Է ՇԿՀԱ ՄԿ ԿԱՌԱՎԱՐԻՉՆԵՐԻ ԽՈՐՀՐԴԻ ՀԵՐԹԱԿԱՆ ՆԻՍՏԸ ԵՎ ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԺՈՂՈՎԸ
2024թ. ապրիլի 23-ից 26-ը Հնդկաստանի Հանրապետության Մումբայ քաղաքում «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Է. Մարտիրոսյանը մասնակցել է ՇԿՀԱ Մոսկովյան կենտրոնի Կառավարիչների խորհրդի հերթական նիստին և Ընդհանուր ժողովին:
ՇԿՀԱ ՄԿ ղեկավարությունը մասնակիցներին է ներկայացրել կազմակերպության աշխատանքային պլանի առավել նշանակալի ուղղությունների իրականացման արդյունքները:
ՇԿՀԱ ՄԿ տնօրեն Վ. Ակսյոնովն ամփոփել է բոլոր հարցերը «ՇԿՀԱ ՄԿ կազմակերպական կայունության ապահովմանն ուղղված կոմպենսացնող միջոցառումների պլան 2024-2026թթ. համար» ելույթով:
Նիստի ընթացքում Է. Մարտիրոսյանը հանդես է եկել զեկույցով՝ նվիրված ՇԿՀԱ ՄԿ գործունեության նկարագրին և գնահատմանը:
Ընդհանուր ժողովի աշխատանքի ավարտով օրակարգերը համարվել են սպառված:
Միջոցառումների ծրագրերից դուրս ԿԽ մասնակիցները քննարկել են ասոցիացիայի՝ 2024թ. գործունեության առանձին ուղղությունները՝ ըստ ամիսների, որոնք ոլորտային ընդհանուր բնույթ են կրում և պետք է հաշվի առնվեն տարածաշրջանային կենտրոնների կողմից:
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են նաև կազմակերպության աշխատանքի պլանավորմանը, ֆինանսական վիճակին, ԱԷԿ-ների անվտանգության միջոցառումների բարձրացման ուղղությամբ մշտապես գործուն քայլեր ձեռնարկելուն ուղղված և առաջնահերթ կարևորության այլ հարցեր:

СОСТОЯЛОСЬ ОЧЕРЕДНОЕ ЗАСЕДАНИЕ СОВЕТА УПРАВЛЯЮЩИХ И ОБЩЕЕ СОБРАНИЕ ВАО АЭС-МЦ
C 23 по 26 апреля 2024 г. в г.Мумбаи, Республика Индия, генеральный директор ЗАО «ААЭК»     Э. Мартиросян принял участие в очередном заседании Совета управляющих и Общем собрании ВАО АЭС-МЦ.
Руководство ВАО АЭС-МЦ представило участникам результаты реализации наиболее значимых направлений рабочего плана организации.
Директор Московского центра ВАО АЭС В. И. Аксенов подвел итоги в своей речи, в которой был рассмотрен «План компенсационных мероприятий по обеспечению организационной стабильности ВАО АЭС на 2024-2026 годы».
В ходе заседания Э.Мартиросян выступил с докладом, посвященным описанию и оценке деятельности МЦ ВАО АЭС.
С окончанием работы Общего собрания повестки дня были исчерпаны.
Помимо программ мероприятий, участники СУ обсудили отдельные направления деятельности ассоциации на 2024 год по месяцам, которые носят отраслевой характер и должны учитываться Региональными центрами.
В ходе встреч были обсуждены также другие вопросы, имеющие первостепенное значение и касающиеся планирования работы организации, финансового положения, постоянных действенных шагов по повышению безопасности АЭС.