ԿԱՅԱՑԵԼ Է ՇԿՀԱ ՄԿ ԿԱՌԱՎԱՐԻՉՆԵՐԻ ԽՈՐՀՐԴԻ ՀԵՐԹԱԿԱՆ ՆԻՍՏԸ ԵՎ ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԺՈՂՈՎԸ
2024թ. ապրիլի 23-ից 26-ը Հնդկաստանի Հանրապետության Մումբայ քաղաքում «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Է. Մարտիրոսյանը մասնակցել է ՇԿՀԱ Մոսկովյան կենտրոնի Կառավարիչների խորհրդի հերթական նիստին և Ընդհանուր ժողովին:
ՇԿՀԱ ՄԿ ղեկավարությունը մասնակիցներին է ներկայացրել կազմակերպության աշխատանքային պլանի առավել նշանակալի ուղղությունների իրականացման արդյունքները:
ՇԿՀԱ ՄԿ տնօրեն Վ. Ակսյոնովն ամփոփել է բոլոր հարցերը «ՇԿՀԱ ՄԿ կազմակերպական կայունության ապահովմանն ուղղված կոմպենսացնող միջոցառումների պլան 2024-2026թթ. համար» ելույթով:
Նիստի ընթացքում Է. Մարտիրոսյանը հանդես է եկել զեկույցով՝ նվիրված ՇԿՀԱ ՄԿ գործունեության նկարագրին և գնահատմանը:
Ընդհանուր ժողովի աշխատանքի ավարտով օրակարգերը համարվել են սպառված:
Միջոցառումների ծրագրերից դուրս ԿԽ մասնակիցները քննարկել են ասոցիացիայի՝ 2024թ. գործունեության առանձին ուղղությունները՝ ըստ ամիսների, որոնք ոլորտային ընդհանուր բնույթ են կրում և պետք է հաշվի առնվեն տարածաշրջանային կենտրոնների կողմից:
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են նաև կազմակերպության աշխատանքի պլանավորմանը, ֆինանսական վիճակին, ԱԷԿ-ների անվտանգության միջոցառումների բարձրացման ուղղությամբ մշտապես գործուն քայլեր ձեռնարկելուն ուղղված և առաջնահերթ կարևորության այլ հարցեր:

THE REGULAR MEETING OF THE WANO MC GOVERNING BOARD AND THE GENERAL MEETING TOOK PLACE
From April 23 to 26, 2024 in Mumbai, Republic of India, the General Director of HAEK CJSC E. Martirosyan attended the WANO Moscow Center Governing Board regular meeting and the General Meeting.
The management of the WANO MC presented to the participants the results of the implementation of the most significant areas of the organization's work plan.
Director of the WANO MC V. Aksyonov summarized all the issues in his speech "The plan of compensatory measures to ensure the WANO organizational sustainability for 2024-2026".
During the meeting, E. Martirosyan delivered a presentation on the description and assessment of the activities of the WANO MC.
With the end of the General Meeting, all the agendas were covered.
In addition to the event agendas, the GB participants discussed certain areas of the Association's activities for 2024 on a monthly basis, which were of industrial nature and should be taken into account by Regional Centers.
During the meetings, other issues of paramount importance related to the organization's activity planning, financial situation, consistent effective steps to improve NPPs safety were discussed as well.