Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանն այսօր Հայկական ատոմային էլեկտրակայանի աշխատակազմին է ներկայացրել նորանշանակ գլխավոր տնօրեն Էդուարդ Մարտիրոսյանին
Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանն այսօր Հայկական ատոմային էլեկտրակայանի աշխատակազմին է ներկայացրել նորանշանակ գլխավոր տնօրեն Էդուարդ Մարտիրոսյանին։
«ՀԱԷԿ-ը մեր երկրի տնտեսության և, մասնավորապես, էներգետիկայի ոլորտում ունի ծանրակշիռ դերակատարում: Հաշվի առնելով ատոմակայանի ռազմավարական կարևորությունը՝ լիահույս եմ, որ պարոն Մարտիրոսյանի բազմամյա փորձառությունն ազգային անվտանգության ոլորտում լավագույնս կծառայի կայանի գործունեության արդյունավետության ու հուսալիության բարձրացմանը»,-նշել է Սուրեն Պապիկյանը՝ հաջողություն մաղթելով նորանշանակ տնօրենին առաջիկա աշխատանքներում:
ՀԱԷԿ-ի գլխավոր տնօրեն Էդուարդ Մարտիրոսյանն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել վստահության համար և համոզմունք հայտնել, որ այն կարդարացվի՝ էներգետիկ ոլորտի առաջատարների և լավագույն մասնագետների հետ համատեղ ջանքերի և թիմային աշխատանքի շնորհիվ:
Նախարար Սուրեն Պապիկյանն անդրադարձ է կատարել նաև ատոմակայանի վերանորոգման և արդիականացման ուղղությամբ առաջիկա անելիքներին՝ մասնավորապես, առաջին անգամ պետական ֆինանսական միջոցներով և ներքին ընթացակարգերով գնումների գործընթացի և վերանորոգման աշխատանքների կազմակերպմանը:
Նախարարի խոսքով վերջին շրջանում կայանի մասնագիտական աշխատանքների կազմակերպմանը նոր որակ հաղորդելու նպատակով ատոմակայանը ենթարկվել է նաև կառուցվածքային փոփոխության, որով սահմանվել են գլխավոր տնօրենի և գլխավոր տնօրենի առաջին տեղակալի - ՀԱԷԿ-ի տնօրենի հաստիքները:
Նախարարը հաջողություն է մաղթել կառույցի ղեկավար կազմին և գլխավոր տնօրենի անմիջական ղեկավարությամբ մաղթել հաջողված համագործակցություն և արգասաբեր գործունեություն:

Suren Papikyan, the RA Minister of Territorial Administration and Infrastructures today has presented Eduard Martirosyan, the newly appointed Director General to the Armenian Nuclear Power Plant personnel
Suren Papikyan, the RA Minister of Territorial Adfministartion and Infrastructures, today has presented Eduard Martirosyan, the newly appointed Director General to the Armenian NPP personnel.
«The ANPP plays a significant role in the economy and, in particular, in the energy field of our country. Taking into consideration the strategic importance of the power plant, I do hope that Mr. Martirosyan’s long-term experience in the field of National Safety will serve to the best of the plant’s efficiency and reliability improvement»,-stated Suren Papikyan, wishing success to the newly-appointed director in his forthcoming activities.
The ANPP Director General, Eduard Martirosyan in his turn thanked for the trust and expressed his confidence that it will be justified owing to the joint efforts and the team work of the leaders and best specialists of the energy field.
The Minister Suren Papikyan also addressed the topic of the forthcoming activities related to the plant maintenance and modernization, specifically, the organization of procurement process and the maintenance activities for the first time via the state funds and the internal procedures.
According to the Minister, in order to ensure a new quality when organizing the professional activity of the power plant has lately undergone also structural changes, by which the new positions of the Director General and the First Deputy of the Director General- ANPP Director have been established.
The Minister wished success to the senior management of the organization and under the direct management of the Director General expressed his confidence in a successful cooperation and a productive activity.