Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանն այսօր Հայկական ատոմային էլեկտրակայանի աշխատակազմին է ներկայացրել նորանշանակ գլխավոր տնօրեն Էդուարդ Մարտիրոսյանին
Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանն այսօր Հայկական ատոմային էլեկտրակայանի աշխատակազմին է ներկայացրել նորանշանակ գլխավոր տնօրեն Էդուարդ Մարտիրոսյանին։
«ՀԱԷԿ-ը մեր երկրի տնտեսության և, մասնավորապես, էներգետիկայի ոլորտում ունի ծանրակշիռ դերակատարում: Հաշվի առնելով ատոմակայանի ռազմավարական կարևորությունը՝ լիահույս եմ, որ պարոն Մարտիրոսյանի բազմամյա փորձառությունն ազգային անվտանգության ոլորտում լավագույնս կծառայի կայանի գործունեության արդյունավետության ու հուսալիության բարձրացմանը»,-նշել է Սուրեն Պապիկյանը՝ հաջողություն մաղթելով նորանշանակ տնօրենին առաջիկա աշխատանքներում:
ՀԱԷԿ-ի գլխավոր տնօրեն Էդուարդ Մարտիրոսյանն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել վստահության համար և համոզմունք հայտնել, որ այն կարդարացվի՝ էներգետիկ ոլորտի առաջատարների և լավագույն մասնագետների հետ համատեղ ջանքերի և թիմային աշխատանքի շնորհիվ:
Նախարար Սուրեն Պապիկյանն անդրադարձ է կատարել նաև ատոմակայանի վերանորոգման և արդիականացման ուղղությամբ առաջիկա անելիքներին՝ մասնավորապես, առաջին անգամ պետական ֆինանսական միջոցներով և ներքին ընթացակարգերով գնումների գործընթացի և վերանորոգման աշխատանքների կազմակերպմանը:
Նախարարի խոսքով վերջին շրջանում կայանի մասնագիտական աշխատանքների կազմակերպմանը նոր որակ հաղորդելու նպատակով ատոմակայանը ենթարկվել է նաև կառուցվածքային փոփոխության, որով սահմանվել են գլխավոր տնօրենի և գլխավոր տնօրենի առաջին տեղակալի - ՀԱԷԿ-ի տնօրենի հաստիքները:
Նախարարը հաջողություն է մաղթել կառույցի ղեկավար կազմին և գլխավոր տնօրենի անմիջական ղեկավարությամբ մաղթել հաջողված համագործակցություն և արգասաբեր գործունեություն:

Министр территориального управления и инфраструктур Сурен Папикян сегодня представил персоналу Армянской атомной электростанции новоназначенного генерального директора Эдуарда Мартиросяна
Министр территориального управления и инфраструктур Сурен Папикян сегодня представил персоналу Армянской атомной электростанции новоназначенного генерального директора Эдуарда Мартиросяна.
«ААЭС играет весомую роль в экономике нашей страны, в частности, в энергетическом секторе. Принимая во внимание стратегическое значение атомной электростанции, я надеюсь, что многолетний опыт г-на Мартиросяна в области национальной безопасности наилучшим образом поспособствует повышению эффективности и надежности станции» - отметил Сурен Папикян, пожелав успехов в предстоящей работе вновь назначенному директору.
Генеральный директор Эдуард Мартиросян, в свою очередь, поблагодарил за оказанное ему доверие и выразил уверенность в том, что оно будет оправдано благодаря совместным усилиям и командной работе передовых специалистов в области энергетики.
Министр Сурен Папикян также затронул тему предстоящих работ по ремонту и модернизации ААЭС, в частности, указав на организуемые впервые за счет государственных финансовых средств ремонтные работы и процесс закупок по внутренним процедурам.
По словам министра, с целью придания нового качества процессу организации профессиональной работы станции, недавно на АЭС произошли структурные изменения, в результате которых были установлены должности генерального директора и первого заместителя генерального директора-директора ААЭС.
Министр пожелал успехов руководству структуры, а также успешного сотрудничества и плодотворной деятельности под непосредственным руководством генерального директора.