Տեսակոնֆերանս՝ «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ և ՇԿՀԱ Մոսկովյան կենտրոնի միջև
2020թ. սեպտեմբերի 23-ին ՇԿՀԱ ՄԿ հրավերով «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ ղեկավարությունը մասնակցեց ՇԿՀԱ ՄԿ տեղեկատվական ակումբի աշխատանքին տեսակոնֆերանսի ձևաչափով: Միջոցառումը ներառում էր հանդիպում ՇԿՀԱ նախագահ Նիկոլայ Սորոկինի հետ, ով հանդիսանում է նաև «Ռոսէներգոատոմ Կոնցեռն» ԲԸ գլխավոր տեսուչ, ինչպես նաև հանդիպում Հայկական ԱԷԿ-ի և ՇԿՀԱ Մոսկովյան կենտրոնի ղեկավարությունների միջև:
Տեղեկատվական ակումբի աշխատանքի ընթացքում Սորոկինը ներկայացրեց պրեզենտացիա` ««Ռոսատոմ» պետական կորպորացիայի էլեկտրաէներգետիկ դիվիզիոն» թեմայով:
Տեղեկատվական ակումբի աշխատանքի ավարտվելուց հետո տեսակոնֆերանսի շրջանակներում կայացավ ՀԱԷԿ-ի և ՇԿՀԱ ՄԿ ղեկավարությունների հանդիպում` կազմակերպությունների միջև համագործակցության հարցերով:
Կողմերին ողջունելուց հետո ՇԿՀԱ ՄԿ աշխատանքի վերաբերյալ ներածական պրեզենտացիայով հանդես եկավ Մոսկովյան կենտրոնի տնօրեն Վասիլի Աքսյոնովը:
Բացի այդ, քննարկվեցին COVID-19 կորոնավիրուսի համավարակի վտանգի պայմաններում իրականացվող ընթացիկ փոխգործողության հարցերը:

Видеоконференция между ЗАО “ААЭК” и Московским центром ВАО АЭС
23 сентября 2020 года по приглашению ВАО АЭС-МЦ руководство ЗАО “ААЭК” приняло участие в работе информационного клуба ВАО АЭС-МЦ в формате видеоконференции. Данное мероприятие включало в себя встречу с президентом ВАО АЭС Сорокиным Н.М, являющимся одновременно и генеральным инспектором АО “Концерн Росэнергоатом”, а также встречу руководств Армянской АЭС и Московского центра ВАО АЭС.
В ходе работы информационного клуба Сорокиным была представлена презентация на тему “Электроэнергетический дивизион Госкорпорации “Росатом” ”.
После завершения работы информационного клуба в рамках видеоконференции прошла встреча руководств ААЭС и МЦ ВАО АЭС по вопросам сотрудничества между организациями.
После приветствия сторон с ознакомительной презентацией о работе ВАО АЭС-МЦ выступил директор Московского центра Аксенов В.И.
Кроме того, были обсуждены вопросы текущего взаимодействия в сложившихся условиях угрозы пандемии коронавируса COVID-19.