Տեսակոնֆերանս՝ «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ և ՇԿՀԱ Մոսկովյան կենտրոնի միջև
2020թ. սեպտեմբերի 23-ին ՇԿՀԱ ՄԿ հրավերով «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ ղեկավարությունը մասնակցեց ՇԿՀԱ ՄԿ տեղեկատվական ակումբի աշխատանքին տեսակոնֆերանսի ձևաչափով: Միջոցառումը ներառում էր հանդիպում ՇԿՀԱ նախագահ Նիկոլայ Սորոկինի հետ, ով հանդիսանում է նաև «Ռոսէներգոատոմ Կոնցեռն» ԲԸ գլխավոր տեսուչ, ինչպես նաև հանդիպում Հայկական ԱԷԿ-ի և ՇԿՀԱ Մոսկովյան կենտրոնի ղեկավարությունների միջև:
Տեղեկատվական ակումբի աշխատանքի ընթացքում Սորոկինը ներկայացրեց պրեզենտացիա` ««Ռոսատոմ» պետական կորպորացիայի էլեկտրաէներգետիկ դիվիզիոն» թեմայով:
Տեղեկատվական ակումբի աշխատանքի ավարտվելուց հետո տեսակոնֆերանսի շրջանակներում կայացավ ՀԱԷԿ-ի և ՇԿՀԱ ՄԿ ղեկավարությունների հանդիպում` կազմակերպությունների միջև համագործակցության հարցերով:
Կողմերին ողջունելուց հետո ՇԿՀԱ ՄԿ աշխատանքի վերաբերյալ ներածական պրեզենտացիայով հանդես եկավ Մոսկովյան կենտրոնի տնօրեն Վասիլի Աքսյոնովը:
Բացի այդ, քննարկվեցին COVID-19 կորոնավիրուսի համավարակի վտանգի պայմաններում իրականացվող ընթացիկ փոխգործողության հարցերը:

Videoconference between the HAEK CJSC and the WANO Moscow Centre
On 23 September, 2020 at the invitation of the WANO-MC the management of the HAEK CJSC participated in the work of the WANO-MC information club in a videoconference format. This event included a meeting with the WANO president Nikolay Sorokin, who is also the General Inspector of the “Rosenergoatom Concern” JSC, as well as a meeting of the Armenian NPP and WANO Moscow Centre managements.
During the work of the information club Sorokin delivered a presentation on the “Electric power division of the “Rosatom” State Corporation”.
After completion of the work of the information club in the framework of the videoconference a meeting was held between the ANPP and WANO MC managements to discuss issues related to the cooperation between the organizations.
Following the welcome address Vasily Aksenov, Director of the WANO Moscow Centre made an introductory presentation on the WANO-MC activity.
In addition, issues related to the current cooperation under the conditions of COVID-19 pandemic threat were discussed.