ՎԿԱՅԱԿԱՆՆԵՐԻ ՀԱՆՁՆՈՒՄ ԳԻՏՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ՄՇԱԿՈՒՅԹԻ ՌՈՒՍԱԿԱՆ ԿԵՆՏՐՈՆՈՒՄ
2020թ. դեկտեմբերի 22-ին Երևանում` Գիտության և մշակույթի ռուսական կենտրոնում, տեղի ունեցավ «Խաղաղ ատոմ» թիմին «Աշխարհագարական թելադրություն-2020» միջազգային լուսավորչական ակցիայի վկայականների հանձնման հանդիսավոր արարողություն: Թիմի կազմում ընդգրկված էին Հայկական ատոմային էլեկտրակայանի աշխատակիցների երեխաները` Արմավիրի մարզի Մեծամոր քաղաքի Ս.Գալստյանի անվան ավագ դպրոցի աշակերտները:
ԳՄՌԿ տնօրենի ժ/պ Ացանազ Բիչենովն իր ողջույնի խոսքում նշեց. ««Խաղաղ ատոմ» թիմն ակտիվորեն մասնակցում է Երևանում ԳՄՌԿ կողմից անցկացվող միջոցառումներին և գերազանց արդյունքներ ցուցաբերում: Մի′ բավարարվեք ձեռք բերածով, շարունակեք մասնակցել միջազգային և հանրապետական ակցիաների, մրցույթների, փառատոնների և կատարելագործեք ձեր գիտելիքները»:
Աշխարհագրական թելադրության վկայականների հետ միասին երեխաներին հանձնվեցին նաև նվերներ Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության դեսպանատան կողմից:

ВРУЧЕНИЕ СВИДЕТЕЛЬСТВ В РОССИЙСКОМ ЦЕНТРЕ НАУКИ И КУЛЬТУРЫ
22 декабря 2020 года в Российском центре науки и культуры в Ереване состоялось торжественное вручение свидетельств международной просветительской акции «Географический диктант-2020» команде «Мирный атом», в состав которой входят дети сотрудников Армянской атомной станции – учащиеся старшей школы имени С. Галстяна города Мецамор Армавирской области Армении.
И.о. директора РЦНК в Ереване Ацамаз Биченов в своём приветствии отметил: «Команда “Мирный атом” активно участвует в мероприятиях, проводимых РЦНК в Ереване, и демонстрирует отличные результаты. Не останавливайтесь на достигнутом, продолжайте принимать участие в международных и республиканских акциях, конкурсах, фестивалях и совершенствуйте свои знания».
Вместе со свидетельствами Географического диктанта ребятам также были вручены подарки от Посольства Российской Федерации в Республике Армения.