ՎԿԱՅԱԿԱՆՆԵՐԻ ՀԱՆՁՆՈՒՄ ԳԻՏՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ՄՇԱԿՈՒՅԹԻ ՌՈՒՍԱԿԱՆ ԿԵՆՏՐՈՆՈՒՄ
2020թ. դեկտեմբերի 22-ին Երևանում` Գիտության և մշակույթի ռուսական կենտրոնում, տեղի ունեցավ «Խաղաղ ատոմ» թիմին «Աշխարհագարական թելադրություն-2020» միջազգային լուսավորչական ակցիայի վկայականների հանձնման հանդիսավոր արարողություն: Թիմի կազմում ընդգրկված էին Հայկական ատոմային էլեկտրակայանի աշխատակիցների երեխաները` Արմավիրի մարզի Մեծամոր քաղաքի Ս.Գալստյանի անվան ավագ դպրոցի աշակերտները:
ԳՄՌԿ տնօրենի ժ/պ Ացանազ Բիչենովն իր ողջույնի խոսքում նշեց. ««Խաղաղ ատոմ» թիմն ակտիվորեն մասնակցում է Երևանում ԳՄՌԿ կողմից անցկացվող միջոցառումներին և գերազանց արդյունքներ ցուցաբերում: Մի′ բավարարվեք ձեռք բերածով, շարունակեք մասնակցել միջազգային և հանրապետական ակցիաների, մրցույթների, փառատոնների և կատարելագործեք ձեր գիտելիքները»:
Աշխարհագրական թելադրության վկայականների հետ միասին երեխաներին հանձնվեցին նաև նվերներ Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության դեսպանատան կողմից:

DELIVERY OF CERTIFICATES IN THE RUSSIAN CENTRE FOR SCIENCE AND CULTURE
On 22 December, 2020 in the Russian Centre for Science and Culture in Yerevan a ceremony took place where certificates of the «Geographical dictation-2020» international educational campaign were delivered to the «Peaceful atom» team consisting of the children of the Armenian Nuclear Power Plant employees, pupils of Metsamor (Armavir Marz) High School named after S. Galstyan.
Atsamaz Bichenov, Acting Director of the RCSC in Yerevan stated in his welcoming speech: «The «Peaceful atom» team is actively involved in the events held by the RCSC in Yerevan
and demonstrates excellent results. Don’t be complacent, continue participating in international and republican campaigns, contests, festivals and improve your knowledge».
Together with the Geographical dictation certificates the children received presents from the Embassy of the Russian Federation to the Republic of Armenia.