ԱՇԽԱՏԱՆՔԱՅԻՆ ՀԱՆԴԻՊՈՒՄ ՀԱԷԿ-ՈւՄ
Ս/թ ապրիլի 8-ին աշխատանքային այցով ՀԱԷԿ-ում էին АО "Русатом Сервис" ընկերության ներկայացուցիչները՝ գլխավոր տնօրեն Եվգենի Սալկովի ղեկավարությամբ:
Հանդիպման օրակարգում ՊՆՎ-2022-ի ժամանակացույցի և АО "Русатом Сервис"-ի հետ կնքված պայմանագրերի շրջանակներում նախատեսվող աշխատանքների քննարկումն էր:
ՊՆՎ-2022-ի ընթացքում ռուսական մի շարք ենթակապալառու ընկերությունների մասնագետների հետ համատեղ նախատեսվում է իրականացնել ակտիվ գոտու վթարային հովացման, սպրինկլերային, հուսալի սնուցման համակարգերի արդիականացման, ինչպես նաև այլ աշխատանքներ:
Քննարկումների և փոխադարձ հարցուպատասխանի արդյունքում կողմերը պատրաստակամություն հայտնեցին հնարավոր բոլոր ջանքերը ներդնել՝ սահմանված ժամանակացույցով նախատեսվող աշխատանքները ժամանակին և որակով իրականացնելու ուղղությամբ:

РАБОЧАЯ ВСТРЕЧА НА ААЭС
8 апреля 2022г. с рабочим визитом на Армянской АЭС находились представители АО "Русатом Сервис" под руководством генерального директора Евгения Салькова.
В повестку встречи входило обсуждение графика ППР-2022 и работ, предусмотренных в рамках договоров, заключенных с АО "Русатом Сервис".
Во время ППР-2022 совместно со специалистами ряда российских субподрядных компаний планируется проведение работ по модернизации системы аварийного охлаждения активной зоны, спринклерной системы, системы надежного питания, а также других работ.
В результате интерактивных обсуждений стороны выразили готовность приложить все возможные усилия для своевременного и качественного выполнения работ, предусмотренных установленным графиком.