ԳԻՏԱԳՈՐԾՆԱԿԱՆ ՀԱՆԴԻՊՈՒՄ-ՔՆՆԱՐԿՈՒՄ՝ ՖԻԶԻԿԱՅԻ ՈՒՍՈՒՑԻՉՆԵՐԻ ՄԱՍՆԱԿՑՈՒԹՅԱՄԲ
Հայկական ատոմային էլեկտրակայանը, արժևորելով Հայաստանի գիտությունների ակադեմիայի դերն ու  նշանակությունը պետության հզորացման գործում, օրերս հյուրընկալել էր ավագ դպրոցներում աշխատող ֆիզիկայի ուսուցիչներին՝ ատոմային և միջուկային ֆիզիկայի, նրա հանրամատչելիացման և հիմունքների ուսուցման  հարցերով գիտագործնական հանդիպում-քննարկում անցկացնելու նպատակով:
Ֆիզիկայի ուսուցիչներին ընդունել են ՀԱԷԿ գլխավոր տնօրենի առաջին  տեղակալ, ՀԱԷԿ տնօրեն Մովսես Վարդանյանը, գլխավոր ճարտարագետ Արթուր Գրիգորյանը, ոլորտային այլ  պատասխանատուներ և մասնագետներ:
Հանդիպման շրջանակում ՀԱԷԿ պաշտոնյաները գիտական և փորձարարական բնույթի տեղեկություններ են ներկայացրել հյուրերին, որոնց շուրջ տեղի ունեցած քննարկումն ամփոփելուց հետո իրականացվել է նաև ճանաչողական շրջայց կայանի տարածքում:

НАУЧНО-ПРАКТИЧЕСКАЯ ВСТРЕЧА-ОБСУЖДЕНИЕ С УЧАСТИЕМ УЧИТЕЛЕЙ ФИЗИКИ
Армянская атомная электростанция, высоко оценивая роль и значение Академии наук Армении в укреплении государства, на днях приняла учителей физики, работающих в старших классах, для проведения научно-практической встречи-обсуждения по вопросам атомной и ядерной физики, ее популяризации и преподавания ее основ.
Учителей физики приняли первый заместитель генерального директора ААЭС, директор ААЭС Мовсес Варданян, главный инженер Артур Григорян, другие ответственные лица и специалисты отрасли.
В рамках встречи официальные лица ААЭС представили гостям информацию научного и экспериментального характера, после подведения итогов состоявшегося обсуждения был также проведен ознакомительный обход по территории станции.