ԳԻՏԱԳՈՐԾՆԱԿԱՆ ՀԱՆԴԻՊՈՒՄ-ՔՆՆԱՐԿՈՒՄ՝ ՖԻԶԻԿԱՅԻ ՈՒՍՈՒՑԻՉՆԵՐԻ ՄԱՍՆԱԿՑՈՒԹՅԱՄԲ
Հայկական ատոմային էլեկտրակայանը, արժևորելով Հայաստանի գիտությունների ակադեմիայի դերն ու  նշանակությունը պետության հզորացման գործում, օրերս հյուրընկալել էր ավագ դպրոցներում աշխատող ֆիզիկայի ուսուցիչներին՝ ատոմային և միջուկային ֆիզիկայի, նրա հանրամատչելիացման և հիմունքների ուսուցման  հարցերով գիտագործնական հանդիպում-քննարկում անցկացնելու նպատակով:
Ֆիզիկայի ուսուցիչներին ընդունել են ՀԱԷԿ գլխավոր տնօրենի առաջին  տեղակալ, ՀԱԷԿ տնօրեն Մովսես Վարդանյանը, գլխավոր ճարտարագետ Արթուր Գրիգորյանը, ոլորտային այլ  պատասխանատուներ և մասնագետներ:
Հանդիպման շրջանակում ՀԱԷԿ պաշտոնյաները գիտական և փորձարարական բնույթի տեղեկություններ են ներկայացրել հյուրերին, որոնց շուրջ տեղի ունեցած քննարկումն ամփոփելուց հետո իրականացվել է նաև ճանաչողական շրջայց կայանի տարածքում:

SCIENTIFIC AND PRACTICAL MEETING AND DISCUSSION WITH THE PARTICIPATION OF PHYSICS TEACHERS
The Armenian Nuclear Power Plant, highly appreciating the role and importance of the Armenian Academy of Sciences in empowering the state, recently hosted teachers of physics working in high schools for a scientific and practical meeting and discussion on issues of Atomic and Nuclear Physics, its popularization and teaching its fundamentals.
The physics teachers were received by the First Deputy General Director of the ANPP, Director of the ANPP Movses Vardanyan, Chief Engineer Artur Grigoryan, other responsible persons and industry specialists.
During the meeting, the ANPP officials presented scientific and experimental information to the visitors; after summing up the results of the discussion, a familiarization technical tour of the plant territory was also conducted.