Պարգևատրման արարողություն ՀԱԷԿ-ում
Էներգետիկի օրվա կապակցությամբ Հայկական ատոմային էլեկտրակայանում տեղի ունեցավ աշխատակիցների պարգևատրման արարողություն: Բացի ՀԱԷԿ-ի ղեկավար անձնակազմից, ներկա էին նաև ՀՀ Միջուկային անվտանգության կարգավորման կոմիտեի նախագահ Աշոտ Մարտիրոսյանը և «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ տնօրենների խորհրդի նախագահ Վահրամ Պետրոսյանը:
Հանդիպումն սկսվեց «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրենի ժ/պ Էդուարդ Մարտիրոսյանի շնորհավորական ելույթով, այնուհետև ՀԱԷԿ-ի արտադրամասերի և ստորաբաժանումների մի շարք աշխատակիցներ պարգևատրվեցին շնորհակալագրերով՝ բարեխիղճ, օրինակելի և անբասիր աշխատանքի համար:
Հանդիպման ավարտին հյուրերը գլխավոր տնօրենի ուղեկցությամբ այցելեցին ՀԱԷԿ-ի պատմության թանգարան, որտեղ արխիվային լուսանկարների միջոցով ներկայացված է ատոմակայանի պատմությունը:

Церемония награждения на ААЭС
На Армянской атомной станции состоялась церемония награждения работников по случаю Дня энергетика. Кроме руководства ААЭС на церемонии присутствовали также председатель Комитета по регулированию ядерной безопасности РА Ашот Мартиросян и председатель Совета директоров ЗАО «ААЭК» Ваграм Петросян.
Встреча началась с поздравительной речи и.о. генерального директора ЗАО «ААЭК» Эдуарда Мартиросяна, затем ряд работников цехов и подразделений ААЭС были награждены благодарственными письмами за добросовестную, образцовую и безупречную работу.
По завершении встречи гости в сопровождении генерального директора посетили музей истории ААЭС, где посредством архивных фотографий представлена история атомной станции.