Պարգևատրման արարողություն ՀԱԷԿ-ում
Էներգետիկի օրվա կապակցությամբ Հայկական ատոմային էլեկտրակայանում տեղի ունեցավ աշխատակիցների պարգևատրման արարողություն: Բացի ՀԱԷԿ-ի ղեկավար անձնակազմից, ներկա էին նաև ՀՀ Միջուկային անվտանգության կարգավորման կոմիտեի նախագահ Աշոտ Մարտիրոսյանը և «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ տնօրենների խորհրդի նախագահ Վահրամ Պետրոսյանը:
Հանդիպումն սկսվեց «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրենի ժ/պ Էդուարդ Մարտիրոսյանի շնորհավորական ելույթով, այնուհետև ՀԱԷԿ-ի արտադրամասերի և ստորաբաժանումների մի շարք աշխատակիցներ պարգևատրվեցին շնորհակալագրերով՝ բարեխիղճ, օրինակելի և անբասիր աշխատանքի համար:
Հանդիպման ավարտին հյուրերը գլխավոր տնօրենի ուղեկցությամբ այցելեցին ՀԱԷԿ-ի պատմության թանգարան, որտեղ արխիվային լուսանկարների միջոցով ներկայացված է ատոմակայանի պատմությունը:

Awarding Ceremony at the ANPP
An awarding ceremony took place at the Armenian Nuclear Power Plant on the occasion of the Power Engineers’ Day. Besides the ANPP management the ceremony was also attended by Ashot Martirosyan, Chairman of the RA Committee for Nuclear Safety Regulation and Vahram Petrosyan, Chairman of the Board of Directors of the HAEK CJSC.
The meeting started with the congratulatory speech of Eduard Martirosyan, Acting General Director of the HAEK CJSC, then a number of employees of the ANPP departments and units were awarded letters of appreciation for a conscientious, exemplary and faultless work.
Upon completion of the meeting the guests accompanied by the General Director visited the ANPP History Museum, where the history of the nuclear power plant is presented through archival photographs.